şükela:  tümü | bugün
 • 1960 yapimi kim ki young filmi ve 2010 da im sang soo tarafindan yeniden cevirilip cannes da gosterilmistir.
  hitchcock'vari gerilim filmi sanirim, henuz seyretmis degilim, hafta sonu hemen gelsin bir hele...
 • fragmani youtube'den izlenebilen gerilim filmi...
  http://www.youtube.com/watch?v=orn-wszd7-e
 • her zaman ki gibi jeon do yeon'un oynadigi sanat filmi.

  --- spoiler ---
  eun-ji nin intikam aldigi sahne cok carpici...
  --- spoiler ---
 • aynı adı taşıyan 1960 kore yapımı filmin uyarlaması olmasına rağmen 2010 yapımı farklı bir senaryoya sahiptir.
 • (bkz: the housemaid)
 • cannes film festivali bir de toronto film festivali'nde "offical selection" olmuş bu film. fragmanı şurdan izlenebilir:

  http://trailers.apple.com/…ndependent/thehousemaid/

  fragmanda çalan şarkıyı merak edenlere de bir güzellik yapalım: nichole alden - baby now
 • --- spoiler ---

  burjuvazinin kökünü burjuvazinin kökünü hedefleyerek çökertme bahsinde bulunan ancak öykünün can alıcı yanlarından karakterlerin gelişimini, değişimlerini yeteri kadar yansıtmayı başaramayarak ve bazı karakterleri fazlaca köşeli işleyerek etki kaybeden yeniden yapım. özellikle başı ve sonu hatrına (üretenlerin ve tüketenlerin aralarından çıkardığı kayıplar her zaman yalnızca ufak dikkat dağınıklıklarına yol açıyor ve "kusursuz" aile hiçbir zaman bu mükemmel havasından bir şey kaybetmiyor) düşündürücü.

  --- spoiler ---
 • kötü bir kore filmi var mıdır acaba? yani kendi ülkelerinde bilmiyorum da, bize kadar ulaşan filmler arasında... yoktur ya sanırım. öyle yüzlercesini izlemiş değilim ama bi yirmiye yakındır bugüne kadar ve hepsi mi güzel olur...

  söylenecek çok şey var ama genel olarak burjuva ailesini eğlenceli bir şekilde eleştirirken, birden en tuhaf şekilde cezalandırıyor film. insanın hoşuna gidiyor bir yandan, bir yandan da dayanılmaz bir acıklı tarafı var. en şiddetli sahnede bile bir ironi, en komik sahnede bile bir sızı oluyor kore filmlerinde.

  fark ettim ki, zengin hep aynı yaşıyor da, her ülkenin fakiri başka...
 • dozunda gerilimiyle iyi bir film hanyo: ancak adeta tek başına filmi sürükleyen, bir miss cho (diğer hizmetçi..) portresi var ki, yeo-jong yun ışıl ışıl parlayan oyunculuğuyla filmin en büyük artısı..
  (http://yucitek.blogspot.com/…i-senligi-1-hanyo.html)
 • im sang soo tarafından yenilen çekilen, cannes'da ve toronto'da "official selection" olmuş hali hakkında konuşacak olursak, benim ısınamadığım, hoşuma gitmeyen yanları oldu, fakat görüntü yönetimi hakikaten muhteşem. zaten sırf görüntü yönetiminden bahsetmek için yazıyorum bunu da.

  onun dışında oyunculuklar da çok çok iyi. milyang'ı izlediğimden beri `jeon do yeon'da gönlüm vardı, artık kendisinde gözüm de var. hem muhteşem oyuncu hem de çekici kadın vesselam.