• gripinin üzerindeki acı çeken kadın figürünün muzdarip olduğu problem.
  • hap yokmuş gibi davranıp su içerseniz hiçbir sorun olmadığını görürsünüz.işin sırrı biraz konsantrasyon(hapa değil suya) ve özgüven.evet artık siz de sorunsuz bir şekilde hap yutabiliyorsunuz.(unutmayin hap yok siz sadece su içiyorsunuz)
  • bir bakıma hapı yutmak.
  • hapları çiğneyerek yutmak suretiyle bir nebze giderilebilen sorun.

edit:bazı hapları çiğneyerek yutmak, sağlık açısından tehlikelidir. denenmemesi gerekir. ölüme bile sebebiyet verebilir.
  • liseye kadar hap yutmayı becereyemeyen bir insan olarak söylüyorum çok kötü birşeydir.. babamın yutamadığım için bari bunla yut diye ağzıma yoğurt tıktığı bile olmuştur.. çözüm şudur ya çok küçük boyuttaki hapları kullanmakla işe başlamak (bebe aspiriniboyutunda ) ya da hapı bıçakla parçalara bölerek yutmak.. (ki bu öneri kötüdür çünkü en tatlı ilaçların bile orta kısmı iğrenç tatta oluyor) zamanla kendinizi geliştiriyorsunuz.....
  • küçük dili olmayan insanlarda (ki vardır örnekleri) olağan bir durum.
    ilaçlar; ya suda eritmek marifetiyle içilir, ya da hayat boyu bütün ilaçlara fitil tadında yaklaşılır. ağzı var dili yok na budur.
  • iğne yemeyi göze almaktır. ayrıca pek çok hapı eriterek içmekten ötürü her birinin nasıl bir lezzete sahip olduğu da öğrenilir.
  • kişinin bademciklerim ya çok büyük yada benim boğaz deliğim diğer insanlarınkinden daha dar diye düşünmesine sebeb olan yapamama eylemi.çözüm önerisi olarak ,önce bir bardak su hazırlanır,bir el mesafesi uzaklığa konulur.ağız iyice açılır,hap sağ elin işaret ve baş parmakları yardımıyla dilin iyice arkasına ,bademciklerin nerdeyse hemen önüne yerleştirilir.hızla su bardağına uzanılır,bu arada kafanın pozisyonu bozulmamaya çalışılır.bir elle su içerken diğer elle baş tutulur.(şart değil ama pek çok insanda bu hareket gözlemlenmiştir).hatta hapın daha hızlı kaymasını sağlamak amacıyla başı sağa sola sallama hareketide yapılabilir.bu hareketlerin kimsenin görmediği bir yerde yapılması tavsiye edilir.
  • (bkz: fitil)
  • 21 yıldır aşmaya çalıştığım hadise.kesinlikle psikolojik olduğuna inanıyorum,hapları ezmekten ,çiğnemekten, o iğrenç tatları tatmaktan,3 ölçek şurup içmekten bıktım.ama bu kadar olumsuzluğa rağmen işin kolayını öğrenemedim beceremedim.
hesabın var mı? giriş yap