şükela:  tümü | bugün
  • ne zaman polis tarafından gbt sorgum yapılsa direkt olarak kafamda oluşturduğum korkudur. kendimi bir anda ellerim kelepçelenmiş bir şekilde götürülürken hayal ediyorum. neden bilmiyorum. halbuki tertemizim. ya da bunun bir bilimsel açıklaması var da ben bilmiyorum.
  • gerçek hayatta kendimde mevcut olan bir korku idi. ancak daha sonra buna kendimi alıştırdım alıştırmak zorunda kaldım. insan da sıvı gibi bazen bulunduğu ortamın şeklini alabilir. böyle düşünün. nezarethane’den başka hapis sayılabilecek bir yere girmedim. direkten döndüm ama son anda girecekken. allah kimseyi düşürmesin. kendinizden ziyade çevrenizdekilerin baskısı vs. etkili olmaktadır. direkten dönene kadar hep şunu düşündüm zamandan başka ne kaybedebilirim? işlediğiniz hiç bir suç bu korkuyu azaltamaz kanımca. uzun lafın kısası korkusu bile yeter. giren sağlam çıkmaz, sicilin bozulur falan diyenlere aldırmayın. insan her şeye alışıyor. kör topal fark etmez. hayat mücadeleden ibaret. mücadeleyi bırakmadığınız sürece kazanan siz olacaksınız.

edit: imla