şükela:  tümü | bugün
  • mevcut durumum içinde hiç sebebim olmamasına ve ailemden de kimse böyle bir durumda olmamasına rağmen sıklıkla yaşadığım korku.

daha doğrusu günlük hayatımda çok fazla yaşamadığım halde rüyalarımda sıklıkla karşılaştığım über can sıkıcı vaka.

en son gördüğüm rüyayı anlatayım sizlere sevgili sözlük insanları.büyük bir dolandırıcılık suçu işlediğim iddia ediliyor ve polis peşimde,stres tavan yapmış.neyse beni bir kafede sıkıştırıyorlar ve yakalıyorlar.çevredeki insanlar aralarında en az 25 yıl yer gibi muhabbetler yaparken benim kafamda sürekli aynı soru nasıl dayanırım bu süreye dört duvar arasında.bu duygu yoğunluğu rüyamın sonlarına doğru öyle bir tavan yaptı ki hapise gireceğime ölmeliyim duygusuna kapıldım.orada yaşayacaklarımı kafamda o kadar detaylandırdım ki en son hapishanede ki diğer mahkumlar bu paranın bende olmadığına inanmayacak ve beni sürekli tehdit edip bana zarar verecekler diye düşünmeye başladım.

neyse uyandığımda bir süre kendimi ortada böyle bi durum olmadığına inandırmak için uğraştım.burda benim sorun gördüğüm ve bu korkuyu yaşayan başkalarının da olup olmadığını merak etmemi sağlayan şey şu; en az ayda 2 defa bu tarz bu rüya görmem.suçun sebebi değişiyor olaylar değişiyor ama son hep aynı hapise girmeden ter içinde uyanmak.

not:bu tarzda konuları işleyen filmleri sıklıkla izlemiyorum ve izlediğim zamanda aklıma hiç bu korku gelmiyor.
  • ne zaman polis tarafından gbt sorgum yapılsa direkt olarak kafamda oluşturduğum korkudur. kendimi bir anda ellerim kelepçelenmiş bir şekilde götürülürken hayal ediyorum. neden bilmiyorum. halbuki tertemizim. ya da bunun bir bilimsel açıklaması var da ben bilmiyorum.
  • gerçek hayatta kendimde mevcut olan bir korku idi. ancak daha sonra buna kendimi alıştırdım alıştırmak zorunda kaldım. insan da sıvı gibi bazen bulunduğu ortamın şeklini alabilir. böyle düşünün. nezarethane’den başka hapis sayılabilecek bir yere girmedim. direkten döndüm ama son anda girecekken. allah kimseyi düşürmesin. kendinizden ziyade çevrenizdekilerin baskısı vs. etkili olmaktadır. direkten dönene kadar hep şunu düşündüm zamandan başka ne kaybedebilirim? işlediğiniz hiç bir suç bu korkuyu azaltamaz kanımca. uzun lafın kısası korkusu bile yeter. giren sağlam çıkmaz, sicilin bozulur falan diyenlere aldırmayın. insan her şeye alışıyor. kör topal fark etmez. hayat mücadeleden ibaret. mücadeleyi bırakmadığınız sürece kazanan siz olacaksınız.

edit: imla