şükela:  tümü | bugün
  • azılı suçluların tarafında olduğumu fark etmemle nasıl da düzen düşmanı olduğumu, kötülüğün ruhumun derinliklerine işlendiğini gün yüzüne çıkarmış gerçek. zaten çocukken de road runner'ı değil de coyote'yi tutardım, öyle ki elime fırsat geçse road runner'ı acmeden aldığım tnt ile kendim patlatırdım. benden adam olmaz.
  • prison break dizisinde ne olacaktı! şirketin tarafını mı tutacaktık?
  • mafya filmlerinde de mafyadan yana olmakla aynidir.
  • kolaya kaçan polisiye ve suç hikayeleri bizi hep mağdur olanla empati kurmaya götürür, öldürülen yahut kötülüğe maruz kalanla. oysa marifet tam olarak suçlu ile bir empati üzerinden toplum yapısı ve sistem sorgulaması yapmaktır. bu sorgulama bi eleştiri yahut bi taraflılık üzerinden gitmek zorunda değildir, durumları ortaya koyanlar çok daha farklı bi kafada oluyorlar, ahlak bekçiliğinden yahut bi polisiye romandan ütopik toplumsal yapılar çağrıştırmaktan öte, kabiliyet bu bence. derinlik ister. sosyolojik ve psikolojik bi birikim, üstelik bi yaşama deneyimi de ister. gözlem kadar sezinin süsü...esasen mağduriyeti ve kötülüğü tartışacaksınızdır ve bu her babayiğitin harcı değildir.
  • "sıradan bir banka soygunu filminde bile çete içinde bir zayıf halka ifşa edilir. zayıflığı duygusallığından kaynaklıdır, insanlığını kaybetmemiştir güya. biz de bunu yeriz hemen, suçlarını bağışlarız, bankayı soydu ama mecburdu deriz. peki neden biliyor musunuz? hepimiz suç işlemek ve buna bir kılıf uydurmak isteriz de ondan."

küçük iskender - sabit fikir/ağustos 2012
  • sisteme karşı elde edilen bir başarı olarak heyecan yaratttığı için...
  • kurtlar vadisinde halo dayıdan taraf olmaktır.
  • cunku ozgurluk.

yanlis bilmiyorsam almanya da hapisten kacmanin cezasi yok.

yani pesine geliyorlar yakaliyorlar geri atiyorlar ceza evine ama kactigin icin ekstra bir ceza almiyorsun. nicin cunku ozgurluk insan hakkidir ve her insan ozgur olma gudusune sahiptir ve kacar bunu cezalandirmak olmaz diye dusunmusler.