şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hdp'nin karakter sinirina takilan bir baslik oldu. asli "hapisteki adamı aday yapıp sonra da adayımız hapiste diye zırlamak" olacakti. herkes iktidardaki zati devirmek icin yuz kizartici bir ittifak icerisinde yer aldigi icin de bu sacma soyleme alet olmakta. ornegin, bir gun "kobani olaylarini demirtas ve hdp baslatti" diyen muharrem ince, ertesi gun "efendim biz demirtas'in hapisten cikmasindan yanayiz" diyebiliyor. erbakan gibi turk siyasetinin en kaliteli 3 adamindan birisi olan bir merhumun partisi birakin demirtas'i, hapisteki fetoculerin cikarilmasi icin ugrasiyor. cakma asena sessiz ama onun sessizligi de bir bakima aralarindaki koordinasyonun ikrari.

  ne diyelim, hdp'nin imrali canisini aday yapmadigina sukur.
 • siyasi yasaklı birinin parti kurup, partisinin seçimleri kazanması üzerine yancı birini başbakan yapması, daha sonra yasayı değiştirip siyasi yasağını kaldırtması, bir ilçesinde seçim usulsüzlüğü var gerekçesiyle bir ilin seçimlerini iptal ettirmesi ve o ilden milletvekili adayı olup meclise girmesi ve en son olarak da mevcut başbakanın istifa etmesi üzerine başbakan olması kadar garip değildir.
 • adam hapiste değil ki...
  hakkında verilmiş herhangi bir hüküm de yok...
  adına tutukluluk diyerek demirtaş'ı rehin tutuyor akp.

  hapiste olması için önce mahkemenin ceza vermesi lazım. verilmiş herhangi bir ceza ortada yok. yok ya adamı boş yere mi tutuyorlar içerde bu kadar da salakça ve adice bir yargı sistemi olamaz diye düşünebilirsin. bu gayet normal. bizde aynı şeyleri düşünüyoruz. ve akp'nin arsızlığa, adaletsizliğe batmış yargı sistemini düzelteceğiz.
 • mağdur edebiyatı 101
 • demirtaş'ın hüküm giymediğini, hapiste tutuksuz tutulduğunu bilmeyenlerin boş boş konuştuğu durum. bu arada genel başkanı aday yapmak gayet doğru bir hamledir, aynısını akp yapmıştır.
 • "iktidardaki zatı devirmek için yüzkızartıcı bir ittifak kurmak" cümlesini kurup da iktidardaki zata diktatör diyorlar diye zırlamak kadar abes değildir. muhalefetin işi iktidarı değiştirmektir, daha kendi ağzınızla kendinizi ele vermemeyi beceremiyorsunuz.
 • tayyip akp kurulurken tam olarak neredeydi bi anlatsana trollcüm. farketmeden kendi sultanınıza laf çakıyorsun, akıllı ol bir gece ansızın gelebilirler.