şükela:  tümü | bugün
  • israil'in beer sheva sehrinden renkli bir futbol takimi. pek bir haltlari yoktur fakat muthi$ gaz taraftarlari vardir, israil'in trabzon'u gibidir..
  • 2013-14 sezonunda israil ligi 2. si olmuş ve uefa avrupa ligi 2014-2015 sezonunda 2. ön eleme turunda yer alacak takım.
  • 2014-15 sezonunda israil ligi 3. sü olmuş ve uefa avrupa ligi 2015-2016 sezonunda 2. ön eleme turunda yer alacak takım.
  • bu akşam şampiyonlar ligi ikinci ön eleme turunda sheriff tiraspol'ü 3-2 mağlup eden takım. karşılaşmanın ilginç olan tarafıysa hapoel'in üç penaltı kazanıp bunların ikisini gole çevirmiş olması. yaklaşık 60 dakikayı 10 kişiyle oynayan sheriff ayarında bir takımı güç bela penaltıyla yenebilmiş olmaları da sezona nispeten büyük beklentilerle başlamış bir takım için pek iyi değil tabii. yani israil futbolunun ustası falan değilim elbette ama adamlar son şampiyon ve iyi transferler yapmışlar diye okudum. sheriff eski gücünde değil. * şu takımı daha rahat ve hatta farklı yenmelerini beklerdim şahsen. neyse, olduğu kadar artık.
  • yunanistan'da 0-0 berabere kaldığı olympiakos'u israil'de 1-0 yenerek adını uefa şampiyonlar ligi 2016-2017 sezonu play-off turuna yazdıran ve böylelikle en kötü ihtimalle avrupa ligi gruplarına kalmayı garantileyen sempatik takım.

maçın izlediğim ilk 20 ve son 15 dakikalık bölümlerine dayanarak söylüyorum ki taş gibi takımlar. evet kapasiteleri kısıtlı, evet yıldız isimleri yok ama takım olarak gerçekten çok temiz mücadele ediyorlar. özellikle maçın başında olympiakosluları verkaç manyağı yaptılar. 87'nci dakikada bile topu aldıklarında ileri taşıyıp gol atmaya çalıştılar, dün akşam rosenborg'un yaptığı gibi çamura yatıp oyunu çirkinleştirmediler.

şampiyonlar ligi gruplarına kalabilirler mi, kalabilirlerse ne yaparlar bilmiyorum ama bence avrupa ligi'nde iş yapabilirler. şanslı bir kurayla ikinci tur hatta ötesi bile şaşırtmaz beni. gerçi bence saçmalamayayım amk 30 dakika izledim alt tarafı. neyse. helal.
  • iskoçya'da 5-2 kaybettiği şampiyonlar ligi maçının rövanşında son 20 dakikaya 2-0 önde giren takım.

bir gol daha bulabilirlerse büyük sükse yapacaklar.

edit: 2-0 bitti celtic tur atladı.
  • olympiakos'u şampiyonlar ligi'nden ettikten sonra ucl play-off'undan sadece 1 gol daha atamadıkları için elenen, avrupa ligi grubundaki ilk maçında da inter'i deplasmanda 2-0 yenen israil takımı.

dönem dönem avrupa kupalarında az ya da çok adından bahsettiren küçük takımlar olur, bu da bunlardan biri oldu bu sezon.

gerçi bu konuda bir ludogorets razgrad, bir apoel fc, bir fc astana kadar olamadılar henüz ama olsun.
  • bu gece inter milan'ı 2. kez yendiler. ilk yarısını 0-2 geride kapadıkları maçı 3-2 kazandılar. keşke israilli bir yazar olsa da, şu başlıktaki ağlaklık israil'de yaşanıyor mu bize anlatsa.

(bkz: 23 kasım 2016 beşiktaş benfica maçı)