şükela:  tümü | bugün soru sor
57 entry daha
  • sinema tür kokteylerine yeni bir kokteyl kazandıran film. time loop+ teen slasher+ romantik komedi. ee tabi bu karışımın sinema zevkinizi götten işetmesi çok normal.

    tam sabah kalkıp donut kahve yapan; oprah, jerry springer izleyen gerizekalı amerikalıların çocukları için çekilmiş bir film. en büyük süksesini scary movie ile yapan teen slasher parodisini, tamamen parodilerştirmeden durum komedisine bağlamaya çalışmışlar filmde. ben bu saçma sapan türleri türk sinemasındaki arabeskçi dram filmlerine benzetiyorum. zamanında albüm tanıtımı gibi çekilen filmler nasıl bizim ülkede tuttuysa, amerikada da bu, film izlerken avuç avuç patlamış mısır yiyen tiplerin, gülmekten veya korkmaktan etrafa mısır yağmuru yağdıracak seviyeye getiren, aslında amacı şişko amerikalıların soluk borusunu bafilemek ve dolaylı nüfus kontrolü sağlayan sikko filmler* tutmuş, yetmemiş çok beğenilmiş. ana izleyici kitlesinin superkahraman türüne kaymasıyla unutulan bu tür, geçen sene hallowen'in tekrar çekilmesi; bu sene bu filmin devam filminin gelmesiyle yavaş yavaş kıpırdanmaya başladı. ne güzel azalarak bitmişlerdi...

    sözün özü; rotten, meta, imdb notları saçma bir şekilde çok yüksek. sakın buralardaki puanına güvenip izlemeyin. zaman kaybının birebir karşılığı.