şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ilki tamam iyiydi hoştu da bu ne alaka diye sormadan edemiyor insan...
    ilk filmin kadrosu tam takım yine sahnede...

2019'da vizyonda...
    https://www.imdb.com/title/tt8155288/
  • 1.sini izlemekten aşırı keyif almıştım. böyle filmleri genelde aynı konu ama farklı cast üstünden devam ettirirlerdi o yuzden aynı kadroyla nasıl bir konu çıkacağını hiç öngöremiyorum ama bence güzel fikir ve epey merak ettim.
  • tam adı happy death day 2u olan film. ilk filmin müthiş başarısından sonra çekilecek. hatta çekimleri tamamlandı bile. 14 şubat 2019 tarihinde vizyonda.

ilk filmdeki jessica rothe yine başrolde.
  • ilk fragman da yayınlanmıştır, tıpkı ilk film gibi çok eğlenceli duruyor.
  • ilk film baya eğlenceliydi ama gerçekten bir devam filmi lazım mıydı, tartışırım. tree hanım kızımız tuhaf bir şekilde dirilip dirilip katili buluyordu, konu olsun, jessica rothe'un performansı olsun (kendisini beğensem de rol yaptığını düşünmüyorum, buna benzer başka bir örnek için (bkz: kaley cuoco)), filmin akışı olsun eğlenceli bir filmdi. ama fragmana göre ilk filmdeki zaman örgüsü kırılıyor ve tree hanımın sorunundan muzdarip bir karakter daha dahil olacak olaya. bu da bu devam filmini saçma yapıyor. madem bu örgü kırılabiliyordu, neden ilk filmde hiç kırılmadı? devam filmi çekiyorsunuz iyi hoş da ne bileyim doğrudan mantık hatasıyla başlıyorsunuz. onu da geçtim, bu filmin alamet-i farikası bebek maskeli katil değildi ki, neden gene bebek maskeli katil atıyorsunuz? filmde yollu tree hanımın oda arkadaşı hedef saptırma amacıyla o maskeyi çalıştığı hastanede ameliyat olan katile takıyordu, o kadar. ı know what you did last summer'daki kanca elli katil ya da saw'daki jigsaw gibi bunun üzerinden yapılanmamasına rağmen bunun yapılması yanlış. umarım gene eğlenceli bir film izleriz.

fragmanın olumlu yanlarına gelirsek 50 cent'in in da club'ını kullanmaları güzel olmuş, adamdan hazzetmem ama in da club'ı seviyorum ne yalan söyleyeyim. öbür olumlu yanı da jessica rothe. özensiz hali bile epey güzel, bu filmin suyunu çıkarmaya karar verirlerse kendisinin güzelliğini yitirmemesi için duacı olmaya başlayabilirler. ama umarım artık bu filmin ekmeğini yemeye başlar da daha üst kademe filmlere çıkış yapabilir. rol yapmıyor desem de hollywood'un yeni kaley cuoco'lara ihtiyacı var.*

editovic: şimdi baktım da jessica rothe abla 31 yaşındaymış, yeni'si falan kalmamış yani anlayacağınız.
  • oglum bu bildigin donnie darko lan.
  • fuck my life

ayrıca filmin adı happy death day 2u olarak geçmektedir.