şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1930 lardan kalma guzel bir quickstep sarkisidir
 • christy brown'in sol ayaği.
  (bkz: my left foot)
 • trailer'ını izlerken bile insanın içini mutlulukla dolduruyor, müthiş olmasını bekliyorum ben bu filmin. ah hele o bebek penguenler, aman yarabbi, böyle güzel şirin şey yoktur. sandalyede zıplayıp el çırptım demin izlerken trailerı resmen, öyle böyle değil.
  trailer'ı için:
  http://www.apple.com/…ailers/wb/happyfeet/trailer1/

  --- spoiler ---
  - watcha hugging me for?!
  - he told me to.
  - get away!
  - no, you like it.
  --- spoiler ---

  kısmı hele, öldürüyor. 17 kasım'da çıkacakmış amerikanya'da.
 • iki adet daha teaser'ı çıkmıştır. bir tanesinde robin williams'ın seslendirdiği penguen i did it my way'in ispanyolca versiyonunu söylüyor, öbüründe de bebek mumble dans edebildiğin keşfediyor - en azından ben öyle olduğunu tahmin ediyorum, olmasa da farketmez: dans eden bebek bir penguen! ölücem ben bu filmi izlerken herhalde, şirinlikten.

  zannedersem bu filmi yaparlerken hiç plot falan düşünmemişler, demişler ki "biz şimdi bir animasyonla işe başlayalım. ne olsun? şirin bir şeyler olsun. hah! penguenler! tamam. sadece penguen yeter mi? yok, bebek olsun bunlar. evet evet, bebek penguenler! çok şirin, süperiz biz. hatta hatta dansetsinler! oldu işte, mükemmel! danseden bebek penguenlerden daha şirin bir şey var mı ki şu dünyada? kesinlikle yok! hahayt, dans eden bebek penguenler!"

  (tamam peki, biliyoruz sözde bir plot olduğunu. yok neymiş efendim, erkek penguen şarkı söyleyerek dişiye kur yaparmış, mumble da feci, berbat bir şarkıcıymış. ama öyle bir dans edermiş ki... diye bir plot var. farketmez, esas olay bebek penguenlerde yatıyor, ben söylüyorum size. [bende de bir penguen hastalığı başladı, niyeyse. hadi hayırlısı.])

  --- spoiler ---
  son olarak, robin williams'ın ağzından:
  "i know size can be daunting. but don't be afraid - i love you!"
  --- spoiler ---
 • bir nevi march of the penguins musical denebilecek animasyon film. reklam kampanyalarini insan simdiden tahmin edebiliyor, morgan freeman o derin ses tonuyla diyor ki evet, penguenler simdi de dans ediyor.
 • daha izlemeden devamını çeksinler bunun, seri olsun hatta, hatta tv dizisi olsun, sezon finalinde heyecan yapalım, hatta sonra dvd'si çıksın, hepsini alalım, hayatımızın fonunda dönsün dursun bu film dediğim anime.
  kasım'da vizyona girecekmiş, ama daha çok var kasım'a uff..
 • sinema dergisinde gösterim tarihi 26 ocak 2007 olarak belirtilen bir türlü karşımıza cıkamayan yönetmenliğini george miller'in yaptığı seslendirenler arasında
  robin williams(ramón/lovelace), hugh jackman(memphis), elijah wood(mumble), nicole kidman(norma jean), brittany murphy(gloria), hugo weaving(noah) yer aldığı animasyon filmdir. merakla beklemekteyim..
 • efendim abd'nin muhafazakar kesimi ve onlari temsilen cumhuriyetcilerin* deli gibi saldirdigi film olmus happy feet. neymis, asiri cinsel temasi varmis, cevre koruma politikasi propagandasi yapiyormus, hıristiyanligi kotuluyormus... amerika'nin geri kalani ise bu iddialara tabiri caizse gotleriyle gulmekte, basta cnn olmak uzere "secim sonuclari nerelerine girdiyse artik, sacmalamakta sinir tanimiyorlar" yorumunda bulunmaktalar.
 • penguen karakterleri pek bir gerçekçi gözüken animasyon film.gerçi penguen kendi başına bile komik ve şirin bir karakter olduğundan akıllıca bir yol seçilmiş,film hemen herkesin ilgisini çekmiş.gelse de izlesek dedirtiyor insana.
 • çocuğum olsa da götürsem tadında bi film olmuş müzikleri ayrı güzel, hikayesi ayrı güzel, animasyonu ayrı güzel.

  --- spoiler ---
  milyonlarca penguenin kimsecikler onlara bakmazken kutup ışıkları altında queen'den somebody to loveı söylediklerini gösteren de bi film ayrıca bu. insanın smokin giyip paytak paytak salınırken onlara katılası gelmekte
  --- spoiler ---