şükela:  tümü | bugün
  • hapşırdıktan sonra meydana gelen bir kokudur. hiç güzel koktuğunu görmedim.
    bir diğeri için (bkz: kekremsi tat)
  • güzel veya kötü bir koku değildir bu... sadece tuhaftır. bi de herkesin hapşırık kokusu aynıdır yani ter kokusu gibi farklı farklı değildir. tanımsız bir kokudur, sanki çok tozlu bir ortama girmişsiniz de tozlar birden havalanmış gibi... tuhaf.
  • (bkz: agiz kokusu)
  • içeriğinden ötürü tükürük kokusundan başka bir şey değildir.
  • hapsirirken eliyle agzını kapamayan insan modelinden dolayı maruz kalabileceğiniz kokudur.kokunun kendisinden çok nereden çıktığını görmek iğrendirir.*
  • varlığından 21 yaşımda haberdar olduğum koku.
  • her zaman olmayan kokudur. ev arkadaşım da dikkat ediyorum kimi zaman kokuyor kimi zaman kokmuyor. yediklerinize bağlı herhalde.
  • elinize mendil alacak vakit bulamadiginiz zaman, elinizle agzinizi kapatmak durumunda kaldiginizda eger elinizi yikamadan once koklamayi tercih ediyorsaniz aldiginiz koku. bunun disinda baskasinin hapsirik kokusunu duymaniz icin o kisinin ya kisisel alani icinde bulunmaniz gerekir ya da sevisirken kiz/erkek arkadasinizin yuzunuze dogru hapsirmis olmasi gerekir. ya da hapsirik kokusunu almak icin ozel caba hacaniyordur, herkesin zevki kendine tabi.
  • genelde geceleri horlayan kişilerin ağızları sürekli açık olduğu için damakta biriken toz ve kimyasal karışımdan oluşan katman daha fazla olur. toz, tükürük, tarçın kokusunun karışımını andıran, çok fazla keskin olmaya fakat aşırı derecede rahatsız eden bir kokuya sahiptir. tükürük kokmuyor ama hapşırık nasıl kokuyor dediğinizi duyar gibiyim. tükürüğün sprey gibi küçük partiküller halinde havada yayılması buna en büyük etken. elbetteki tükürük tek başına bu koku için etkili değil. bir önceki geceden mutlaka ağızda biriken kimyasallar ve tozlar katmanının oluşması şart.
  • varlığından an itibariyle haberdar olduğum, ki bu da 26 seneye tekabül ediyor, koku. kıçımızdan element uyduruyoruz gibi geldi bana biraz aslında ama deneyip koklamak lazım tabi.