• (bkz: hapsurmak) (bkz: hapsirmak)
  • ingilizcede "aatccchooo" olan efekt.
  • nonna bella'nin dimag zorlayici eseri. kesin bir yerlerden aranjmandir ama konuyu daha fazla uzatip zaten sarkiyi dinledikten sonra bir daha eskisi gibi olmayan sinir sistemimi daha da haraplamak istemedim. sarkinin konusu alisildik turk pop muzigi sinirlarinin millerce otesinde.

nonna bella nezle bir kizdir. beraber dolastigi sevgilisi nezle nedir bilmez, saglikli bir genctir. nonna hanim domates gibi burnuyla -evet evet bu bir nejat uygur esprisi degil gercekten de sarkinin sozlerinde domates gibi burun kalibi gecmektedir- hapsurmakta ve sevgilisine bana bu mereti sen bulastirdin, nasil olur da ben boylesine salya sumuk hapsururken sen burnunu bile cekmezsin diye veryansin etmektedir.

ps: ilgili 45'lik yesil recete ile satilmaktadir. doktor kontrolunde dinleyiniz. kalp hastasi ve hamilelerin dinlemesi sakincalidir.
  • hapşurunca çıkan sesin yazıya dökülmüş, veya dökülmeye çalışılmış hali. kendisini masa, defter gibi bir sözcükmüş gibi okuyunca kulağa oldukça komik gelir.

(bkz: yazıda karşılığı olmayan sesler)
  • diyorsun ki sen her zaman ben hiç nezle olmam
    görüyorsun ki burnumdan oldum sırılsıklam
    domates gibi bir burun bıktım taşımaktan
    neler çekiyorum bilsen hapşııırmaktan

bak işte eee eee eeeee hapşuuuu
    bak nasıl oldum bak nezle oldum
    bak nasıl oldum seninle hep dolaşmaktan

soruyorsun ki her zaman ben neden konuşmam
    evlenelim(?) deyişine de sanki aldırmam
    çarşaf gibi mendilleri bıktım kullanmaktan
    sana evet nasıl desem hapşırmaktan

bak işte eee eee eeee
    (erkek sesi: çok yaşa*) sen de gör*
    hapşuuuuuuuuuuu

açıyorsun telefonu soruyorsun bana
    acaba çıkmak mümkün mü bugün de sokağa
    bakıyorum da aynaya o koca burnuma
    cevap veriyorum sana hiç gelme yanıma

hapşu hapşu hapşu hapşu hapşu hapşu hapşu

dipnot: daha kız hapşırmadan çok yaşa dedirtmişler herifin tekine. ses de kazma gibi ayrıca. bomba nonna bella şarkısıdır

(bkz: copy paste değil alın teri)
  • nane limon kabuğu adlı barış manço klasiğinde hakkında ha ha ha ha ha hapşu diye methiye dizilmiş efekttir.

cevaben çok yaşa demek elzemdir.
  • ingilizcesi için: (bkz: achoo)
  • trt çocuk'ta yürüme animasyonu bile yapmaktan aciz birilerinin yaptığı yeni animasyon film. kanallar bunlara para harcadıkça türk animasyonu gelişmeyecektir.
  • izlemek zorunda kaldığımda televizyona yumruk atasım geldiği bir trt çocuk çizgifilmi.
  • çok yaşa
hesabın var mı? giriş yap