şükela:  tümü | bugün soru sor
  • insanı üzen durumdur. ne var yani biri de çıkıp çok yaşa dese. kişi kendini değersiz hissediyor.
    bu yanlışa kayıtsız kalmayıp hapşuran kişilere çok yaşa diyelim, lütfen.

edit: hapşırmak yazacaktım hep bu otomatik düzeltme. hehe. moderatör beyden düzeltmesini rica ediyorum.
  • cevrenizdeki insanlarin batil inancli olmadigina isaret eden super durumdur. keske herkesin cok yasa demeyenleri cok olsa.
  • (bkz: hapşırmak)
  • etrafdaki insanlar cok meskul olduklarindan dolayi gelisen olay .
  • bu konuda yalnız olmadığımı bilmek mutluluk verici. biri hapşırdığında millet çok yaşa demek için sıraya girer, önce kim peçete kolonya tutacak diye kavgaya tutuşur. bana gelince biraz sessiz olur musun demedikleri kalır.
  • bu insanları not edip hapşırdıkları zaman kendilerine yapıştırıyorum bir "tez geber" ödeşmiş oluyoruz.
  • kendi kendime 'cok yasa oglum oyle cok yasa ki bu seni dislayan piclerin acilar icinde gebermesini gor. ' diyesim gelir benim de. yanlis biliyorum ama elimde degil.
  • kimsenin ses etmediği mekanda huzur buluyorum. çok yaşa denilmesi durumunda gereksiz ve boş bir gerilme oluyor.
  • hemen kötüye yormamak lazım. bu boktan dünyada daha fazla yaşamayalım diye iyi niyetli bir sessizlik de olabilir. gerçi batıl itikatten başka bir şey değil tabi. deseler ne ola demeseler ne...

ama tabi garip bir nezaket kuralı olarak işlemiş kültürümüze. bir kural haline geldiği için denmese baskı altında hissettirebiliyor.
  • çok yaşamak iyi değildir, bu yüzden çok yaşa yerine "iyi yaşa" diyenleriniz olmalıdır. iyi yaşayın, güzel yaşayın.