şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: harbi)
  • "bana bici ile biten uc meslek soyle" seklindeki ilkokul uc bilmecelerinin, cok bilinen leblebici ve muhallebici'den sonraki anahtar cevabidir
  • gerçekten birşey satan insan.
  • (bkz: dobracı)
    (bkz: bakkalcı)
    (bkz: kasapcı)
    deli eden bbg gelinim olurmusun vs vs super programların urettigi super sacma kelimemsi bişi har mı satıosun harbimi yapıosun yok koleksiyonersin topluyormusun nedir aaa..
  • dokuzuncu nesil çaylak.
  • (bkz: kombici)
  • hayatımda duyduğum en uydurma meslek. neymiş askerde tüfek temizlemek için harbi varmış, onu kullanana da harbici denirmiş. he, evet, aynen düşündüğün gibi, böyle akmerkez'in kuru temizlemecisi gibi bir yer var, silahını oraya bırakıyorsun, ertesi gün bakımı yapılmış, harbisi çekilmiş şekilde geri alıyorsun.

ana kucağı değil orası koçum, asker ocağı. herkes kendi harbisini kendi çeker. herkesin çektiği başka bir şey daha var ama söylemem, ayıp, sonra ağzıma biber sürüyorlar, ben de elimi ağzıma sürüp gözüme sürüyorum, hep gözüm yanıyor.
  • olunan bir mesleğimsi. şöyle ki, doğru söylendiğinde "harbi doğru" söylersiniz. bir konuda sürekli doğru söylüyorsanız o konuda harbici'sinizdir.
  • sokak jargonunda: sözüne güvenilen, samimi ve dürüst kişi..