şükela:  tümü | bugün
 • aslında işaret harbiyeli, parola aldanmaz şeklinde gerçekleşmiştir durum.(bkz: parola ve işaret).1459 harbiyeli denilen topluluğun birbirlerini tanıma şekli
 • albay talat aydemir'in, harbiye'nin bahçesinde olmasını istediği mezarının taşına yazılmasını vasiyet ettiği slogan.
 • 22 şubat 1962 tarihnde talat aydemir önderliğindeki güçlerin ülkenin idaresini ele almasına ramak kala, bir küçük taktik hatası ve kaşı safın masum insanların kanını dökeceği çekincesi yüzünden harekat durdurulmuştu. bunun üzerine başbakanlık koltuğunda oturan ismet inönü 26 şubat 1962'de radyoda yaptığı konuşmasında kara harp okulu komutanı albay talat aydemir'in harbiyelileri aldattığını söyledi. bu konuşmadan iki gün sonra 22 harp okulu öğrencisi taksim'deki atatürk anıtı'na bir çelenk koydular. çelengin üstünde şöyle yazıyordu: harbiyeli aldanmaz! bu söz yine talat aydemir komutasında girişilen 21 mayıs 1963 ihtilalinin parolası oldu.

  anıta çelenk koyan altan kozan, vural küpner, önal bozkurt, ünal çevik, ahmet gökçer, cevden coşkunlu, galip tekin, cemal özdemir, meriç aşar, yılmaz teker, hurşit tolon, oral yüce, dinçer kömek, atıf ansen, çetin çakır, ertuğrul fırçasıgüzel, uğur kaymaz, bülent allaç, ismail hakkı çelikman, erkan angı ve eşref acunbay hakkında dava açıldı. durşmalarına 4 mart 1964'te tutuklu olarak başlandı. duruşmalar devam ederken çıkan af kanunundan yararlanan öğrenciler hiçbir ceza almadı.
 • 21 mayis 1963 harekatinin parolasi olan karizmatik soz.taksim'de ataturk anitina konan celenk'te "ataturk ve turk ulusu harbiyeli aldanmaz"yazisi talat aydemir'i keyiflendirmis ve 21 mayis'a giden yol baslamistir.
 • harbiyelileri aldatmak için orduevlerinde iki ayaküstü bir şeyler yuvarlamak yeter, sonra size güvenip karargahta emir subayı yaparlar, oradan taraf gazetesi'ne darbe planı sızdırıp komutanlarınızı içeri attırabilirsiniz sjshhs.

  86 ve 94'te tsk ağzına kadar fethullah'çı dolmuştur, açın sicil numaralarına bi bakın, 2010'dan önce ihraç yetkisi kemalist klikteyken bile bunların hiçbiri ihraç edilmedi. hükümete muhtıra veren harbiye, bunları atamamış mı bünyesinden?

  hayır, kafaları çalışmadığı için anlamamışlar işte. bunların sümüklü yancıları da burada boş boş konuşuyor.

  inandığınız herkes mal. siz de öyle.
 • zaman zaman hepimizin gönül telini cız ettirebilecek kadar kuvvetli ve güzel olsa da, siyasi ve tarihsel anlamından çok daha farklı olarak kullanılmaması gereken slogan, paroladır.

  (bkz: #110761277)
 • inönü'ye ayar vermek için kullanılan slogan.