• sayın generalim değerli komutanım genelkurmay eski başkanı orgeneral yaşar büyükanıt'ın 1 şubat 1994'te kara harp okulu komutanı iken yazmış olduğu bu marş harbiyelilere adanmış ve harbiyelilerin kalplerinin derinliklerine kadar işlemiş olan marş aynı zamanda türk kara harbiyesinin yüceliğini, saygınlığını, asaletini yansıtan ve bir harbiyelinin canının ne kadar değerli olduğunu vurgulamaktadır.

marşı dinlerken iliklerinize kadar hissettiğiniz asalet hissi sizin almak istediğiniz histen daha fazlasını vermektedir.

bu yüce marşı harbiyelilere bağışladığı ve adadığı için sayın komutanım genelkurmay eski başkanı orgeneral yaşar büyükanıt'a teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. ben bu marşa harbiyede okur iken yetişememiş olsamda kara harp okulunun marşından sonra benimsediğim en asil marştır.

bu marş bütün harbiyelerin, yuvasıyla duyduğu gururun kat kat ve misliyle artmasını sağlayan, gördüğü devlet terbiyesiyle beraber türk devletinin verdiği eğitimle yoğrulan harbiyeli sonuna kadar devletine bağlı, millete ve kendisini türk hisseden herkese karşı son derece şeffaf, dürüst ve hoşgörülü olduğunun kanıtıdır. fakat harbiyelinin bir bakışıyla dünyaları yaktığını, bir bakışıyla düşmanına dünyaları dar ettiğini sakın olaki göz ardı etmeyelim. tüm harbiyelilere selam olsun.

bu yüce marşın sözleri aşağıya yazıyorum.

aynı zamanda türk silahlı kuvvetleri armoni mızıkasının seslendirdiği marşı buradan dinleye bilirsiniz.

tekrar buradan sayın komutanım genelkurmay eski başkanı orgeneral yaşar büyükanıt'a teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. sayın komutanım bütün yüce harbiyelilere bu marşı adadığınız için sağolun varolun. tüm harbiyeliler adına size tekrar şükranlarımı sunuyorum.

saygılarımla...

sen ki yüceler yücesi bir ulustansın

bayrağımız için akan en asil kansın

kalkansın dostuna, düşman için volkansın

harbiyelim sen yücesin, ne mutlu sana

-

tacıdır başının ’şeref, vazife, vatan’

sevgi ve dürüstlük senin kalbinde yatan

bir canın var senin, olsun ülkene kurban

-

ellerinde meş’alesi ulu ata’nın

her biri bir kalesidir yüce vatanın

ismidir savaşta şehit olup yatanın

• dinlerken tüylerim diken diken oldu..başkomutanım geldi yine aklıma o mağrur o destansı adam mustafa kemal..geçen yine sarı zeybek'i izledim ağladım,çaresizliğime.tanrı ömrümden 10 yıl alıp o na verseydi keşke.
hesabın var mı? giriş yap