şükela:  tümü | bugün
  • ulan helal olsun valla yardım edenden allah razı olsun yemin ederim durumum çok iyi degil yoksa ....
  • harç ücreti ne kadar, bence bir hesap versen.
    insanlar gönlünden geçeni yatırır.
  • bu gibi talepleri sadece sözlükte değil burada da paylaşırsanız, daha fazla görünür olabilir.

tanım : kötü bir durum
  • yalan söylediğini düşünüyorum. sonunda yemin etmen bu düşüncemi katmerlendirdi. gerçekten ihtiyacın olsaydı bölümünü, okulunu, harç miktarını, vbg bilgileri verirdin. üstelik inatla kendi başlığına yazman iyice işi sinir bozucu hale getirmiş. arkadaş, siz ve sizin gibiler yüzünden toplum olarak yozlaştık. birine artık merhamet bile besleyemiyoruz. önünde sel sefil dilencilik yapan kişinin nişantaşında evi çıkıyor. çocuğum hasta diyen adam senden aldığı parayla kumar oynuyor, bilmemnereye yardım topluyorum diyen yardım kuruluşları yurt dışına para aktarmak için paravan şirket olarak kullanılıyor, insanların dini, ahlaki vicdani tüm değerleri sömürüldü. suyu bile çıktı. sana bir şey kaldığını düşünmüyorum. olan gerçekten gariban olana, ihtiyacı olana oldu. onlar da artık çaresizlikten ya kendini yakmaya, ya kardeşleriyle beraber toplu intihar etmeye, ya da üşümesinler diye saç kurutma makinasını çocuklarının eline verip diğer odada iple kendini asmaya başladı.
    tükendik oğlum, tükendik, kalmadı bir şey.
  • ulan adi insanlar sana yardım etmek zorunda mı ? salak gibi kendi kendine bir şeyler yazmışsın kimse iplemeyince. gerçekten yardıma ihtiyacı olan insan biraz çekinir mecburiyette olduğunu belli eder. yok scarlett johansson koysam peçeteli abilerim gelirdi, yok insanlık ölmüş yok bilmem ne. ne oluyor haraç mı kesiyorsun? gönlünden kopan varsa zaten sana ulaşır merak etme.
  • 13 entry'si olan bir yazarın beyanı. yazar olur olmaz bu işe mi giriştin ne yaptın kardeş? bir de başlığı spamlayarak saçma sapan şeyler yazmışsın, bitirme sen okulu.
  • nereden bilelim harç için olduğunu.belkide milletin duygularına oynayıp yiyeceksin. bir şekilde kanıtlarını ekle herkes gerekeni yapar.
  • dilenci oç.
  • ben de harç paramı ödeyemedim.
    bana da bir yardım lütfen.

arkadaşım ne bileceğim gerçek olduğunu allasen yapmayın şöyle şeyler.

ben okuldan atılıyordum kimseden bir kuruş isteyemedim. şu rahatlık bende olsaymış keşke o zamanlar.
  • ülkede okuyan kesimin %80 i gereksiz, yani bu kadar öğrenciye ne ihtiyaç var, ne de çalışabelecekleri bir iş var. bölümünü yaz da ona göre karar verelim, bence bırakman senin için daha hayırlı.