şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: metallica vs megadeth)

hardwired'ın havada karada alacağı versüs.
  • (bkz: lars vs dave)
  • hardwired...to self-distruct'ı bir kez dinledim baydı,dinlemeye elim gitmiyor.
    dystopia'yı hemen hemen 2 günde bir dinliyorum gerisini siz düşünün.
  • ikisi de çok iyi albümdür ama benim için kazanan hardwireddır.
  • huzur verici vokalistleriyle ciddi hayran kitlesine sahip 2 muhteşem grubun son albümlerinin karşılaşması.

albüm bütünlüğü ve sound olarak değerlendirirsek, megadeth beylerin dystopia albümü 1 tık daha iyi sanki.
  • metallica'nın verdiği emeğe, üyelerin bir araya gelince ortaya çıkardığı dahiliğe hakaret eden versus. net bir şekilde metallica'nın albümü alır.
  • kimse kusura bakmasın da ikisi de cacıktır.

(bkz: master of puppets) vs (bkz: rust in peace)
    bunlarla gelin bana...
  • birinde halo on fire ve spit out the bone vardır.

diğerinde yoktur.

birinde james hetfield gibi kelimelerin tanımlayamadığı bir adam vardır.

diğerinde marty friedman gibi bir adamı hayattan bezdiren dave mustaine vardır. çok sağlam gitarist namussuz bu arada *
  • metallica vs. megadeth tartışmalarında bir çok elitistin aksine metallica'yı üstün kabul eden bir bireyim. lakin gerçekçi olalım, dystopia çok daha iyi bir albümdür. ikisinin de yayınlandığı 2016 yılını göz önünde bulundurursak, dystopia'nın eşsizliği döneminin çoğu albümünde yok. st. anger'ı bile seven adamım, ki bana kalırsa kötü albümden ziyade metallica'nın ortalamasının çok altında olan iyi bir albümdür, ama dystopia her türlü hardwired'dan üstündür.
  • hardwired 8 yıllık beklemeye değmemiştir.

dystopia, 2 yıllık beklentilerden kat kat fazlasıdır.

hardwired'ın tek iyi yönü, james ve prodüksiyondur.

dystopia'da ise bütün grubun muhteşem performansı ve prodüksiyonu söz konusudur.

lars kafa şişiren bir performans sergilerken, chris adler sade ama öz çalmıştır.

kirk rastgele solo sallarken, kiko marty sonrası en beğendiğim performansı sergilemiştir.

bas gitar iki albümde de çok önde değil, yine de ellefson> trujillo der geçerim.

james riff yazmada çok iyi olabilir ama şarkılarda bütünlük olmadıktan sonra bu çok da önemli olmuyor. dave ise bu açıdan daha başarılı. vokalde tabi ki james açık ara farkla önde, fakat megadeth müzikle aradaki farkı kapatmayı başarıyor.

her iki albüm de 2016 yılına göre oldukça başarılı olsa da, dystopia bence hardwired'dan birkaç kat daha iyi. aksine de saygım sonsuz.

ek: 2016 yılında böyle albümler dinleyebilmek bile bizim için büyük şans, her ne kadar karşılaştırsak da, ikisinin de değerini bilmek lazım.