şükela:  tümü | bugün
 • hareket eden bir nesne gördüğümde, içimden (bkz: efekt) yaparım. misal bir pervane ise bu, 'fiuvv fiuvv' şeklinde bir efekt, bir salıncak ise, 'fuuğ fuğğ fuuğ fuuğ'. bazen bu efektler sesli olarak dile gelebiliyor ve ağzımdan kaçırıyorum. sanırım efektle birlikte nefes kontrolümü de hareket eden nesneye göre sağlıyorum bir süre. sonra diyorum ki acaba ben neden böyle bir şey yapıyorum? acaba deliriyor muyum? bunu uzun süredir yaptığımı da fark ettim.
  acaba benim gibi hareketli bir nesne gördüğünde efekt yapan başka insanlarda var mı?
  ve bunu içimden yaptığım için bir (bkz: eylem) olup olmadığını merak ediyorum. ayrıca başkası tarafından algılanamayacak bu şeyin efekt olup olmadığını da merak ediyorum.

  foruma dönmemesi beklenen başlık.
 • (bkz: zevk alınan ufak sapıklıklar)

  denir ki; doğada yaşanan olayları belli bir ritme uydurmaya çalışanlar ki onlar bir dolmuş durağında bile kendilerini eğlendirecek malzemeyi bulabilirler. onlar ki yaratıcıya ulaşmanın (en eğlenceli) yolunu bilirler. ve şüphe yoktur ki (bizi) en çok onlar güldürürler.

  yerde ekmek yiyen bir kuş sürüsüne koşarak dalan bir çocuğun kuş topluluğunda yarattığı paniği * ya da ne bileyim bir alışveriş merkezinin kapısının durur halden sensör marifetiyle birden dönmeye başlamasını kafada belirli seslerle efektlendirirken * dışardan pek bir şey belli olmasa da içerde kendi kendimi piksel piksel şöyle hareketler yaparken görüyorum.
 • ...acaba benim gibi hareketli bir nesne gördüğünde efekt yapan başka insanlarda var mı?
  ...foruma dönmemesi beklenen başlık.

  (bkz: kardeş sen hayırdır ya)