şükela:  tümü | bugün
  • bir zamanlar bir arkadaşın düğününde tanık olduğum düğün. bu şekilde olacağından haberdar değildim tabi. hoş arkadaşlarla düzenini bozduk bu düğünün. tepkili bakışlar üzerimizden eksik olmamıştı.

ilgimi çeken; erkek ve kadınların arasında bir perde olmasına rağmen, kameradan çekilen görüntünün hem erkeklerin tarafında, hemde kadınların olduğu kısımda dev bir ekranda gösterilmesiydi.

bana körü körüne inanmanın resmini gösteren düğündür.
  • mevlüt kıvamında olduğunu düşündüren düğün.
  • selamün aleyküm:
    - a.s, hoşgeldiniz.

çiçek düğün salonu, harem/istanbul.
  • yeni evliliklerin önünü tıkaması açısından islam ile çelişen düğün çeşidi.
  • en kötü araya paravan konularak kendilerini aşırı kasan insanlar tarafından oluşturulan ortam.olay tamamen iç rahatlatma durumu.malum insanların en hassas oldukları konu din.
    birbirlerinin düğününe gittikleri halde dışarda birbirlerini tanımayan insanların bir araya gelmesi.bayanın biri dışarda fenalaşmış kaza geçirmiş,adam arkadaşının eşini ya da kızını tanımıyor. trajikomik.
  • bir kuzenimin düğünü kiz tarafinin isteği dogrultusunda bu şekilde olmuştu memlekette.

araya paravan gibi bir şey koymuşlardı. işin ironik tarafi hem biz hem de diger erkek kuzenler gece boyu masa altından kolaya viski karıştırıp içmiştik. saat 10 gibi sikerim paravani diyip bikac kuzeni toplayıp erkeklerin tarafına halaya bodoslama daldim.

damadin koluna girdim. kuzenler de geldi. sonra annemler, kiz kardeşim falan derken tum ambiansin içine sıçarak anarşist konumuna düştüm. ve inanin düğünün en eglenceli kismi o saatten sonra başladı. kiz tarafi yavaştan voltasini alinca da viski şişeleri masalarin üstüne çıktı.

gereksizdir. aklı olan ortamı sabote eder.*

edit: dililililili teyy teyy teyy.. (canım düğün çekiyor.)
  • kadını bir seks objesi gibi görenlerin tercih ettiği, gerdek öncesi eğlencesi