şükela:  tümü | bugün
 • bir recep tayyip erdoğan vecizesi. harf devrimi olmasaydı ülkenin her köşesinden medeniyet akacaktı şu an muhtemelen. her tarafı arapça bilen ve bilim yapan insanlarla dolacaktı. malum, arapçanın ve arap kültürünün hakim olduğu coğrafyalar muasır medeniyetler seviyesinde şu an.

  "...konuşmasında osmanlı’ya yönelik eleştirilere tepki gösteren erdoğan, “son günlerde yine birileri ağızlarına sakız ettiler osmanlı’da okuma yazma oranı çok düşükmüş. osmanlının kendi silah sanayi yokmuş. osmanlı yönetimi altındaki halklara zulmedilmiş. hepsi de yalandır iftiradır” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:
  "harf devrimiyle adeta her şeyin sıfırlandığını eklediğimizde elbette ülkemiz okuma-yazma oranının çok düşük olduğu bir dönem yaşadı ama bunun suçunu osmanlı’ya yüklemek bir bühtandır."

  harf devrimiyle her şey sıfırlandı
 • ulen ne sanayisi varmış. cumhuriyetin ilk 10 yılında yapılanların 10 biri yoktu bile. erhan afyoncunun okuma oranın 3%-5% arasında olduğunu söylüyor ki kendisi siyasi görüşü ortada ama adam tarihçi ve gerçek bir akademisyen olduğu için olan gerçeği söylüyor.

  birinci dünya savaşı yıllarında alman doktorlar anadolu sağlık kontrolleri ve taramaları yapıyorlar insanların hali içler acısı. bugün suriyeliler ile birlikte tekrar gündemimize giren saçma sapan hastalıklar ki biz bu tip hastalıklardan kurtulduk bu bile cumhuriyet kazanımlarının bir etkisidir.

  daha milli gemi projesi, milli muharebe tankı, atak helikopteri bile kendisinden önce hükumetler tarafından planlanmış adamın açıklaması.
 • osmanlı türk halkını siklemeyen bir devletti. istanbulda takılan paşalar vb zaten türk değildi ama iyi eğitimliydi

  paşaların her şeyi sıfırlandı onu kastediyorsa olumlu.
 • tabi canım her şey sıfırlandı. harf devrimi yapılmamış olsaydı toplumda okuma yazma oranı %99'lardaydı zaten. bilimde ve sanayide uçmuş durumdaydık. entelektüellik milletin paçalarından akıyordu.
 • gülebiliyorum sadece. komik doğrusu. gülüp geçmek lazım.
 • bu islamcıların alayımı aynı düşünür lan. adamlar takmış bir harf devrimine. bir gecede cahil kaldık he anam he aynen öyle..
 • siktimin arap kültürü ülkeden uzaklaştı diye dert edinenlerin kullandığı cümle. o sikik kültür ülkeyi kaplasa. tüm kadınların erkeklerin, tüm halkıda üçbeş kanı bozuğun kölesi haline getirseler içleri rahat edecek amın evlatları. açın internete "arap" yazın sadece güzel herhangibişey çıkacak mı bi bakın. insan pisliğe çöpe nasıl ilgi duyar aq.
 • 90 yıldır, mensup olduğu anlayışta olanların cahilliğini gör(e)meyip tüm suçu harf devriminde bulan birinin hiç de şaşırtmayan ifadesi.

  merak ediyorum bunlar osmanlı nın son dönemlerindeki okuma yazma oranlarını biliyorlar mı acaba. en fazla yüzde 7 lik bir oran bu, o da erkeklerin. hal böyleyken sanki harf devrimi olmasaydı dünyaya hükmedecekmiş gibi konuşulmasının tek nedeni atatürk ve cumhuriyet düşmanlığıdır. öte yandan 90 yıldır latin alfabesiyle bir arpa boyu yol alamayanlardan osmanlıca kurslarına katılım oranını da merak ediyorum.

  velhasıl kelam her 10 kasım da ve milli bayramlarda bu yaptıklarıyla atatürkçü kesimi uyandırdıklarından haberleri yok.
 • cumhurbaşkanı'nın ülkenin kurucusunun ölüm yıldönümünde üstü kapalı yarım ağız onu eleştirmeye çalıştığı konuşmadır.
  ister dindar, ister kindar nesil yetiştirin. sayınız azalıyor. atatürk sevgisi ki 12 eylül sonrasındaki gibi içi boşaltılarak değil dolu dolu artıyor.
  hiç olmazsa bugün politika konuşulmamalı.