şükela:  tümü | bugün
 • 68 yılında istanbul'da dogdu. okul yıllarının sonlarında uzun yıllar osman f. seden'in yonetmen yardımcısı olarak calıstı. sektorun en önemli sirketlerinden olan ifr'ye 1994 yılında katıldı. ezel akay'ın yönetmen yardımcılığından sonra 1997 yılında casting director olarak calısmaya basladı. daha sonra seattle broadway hall'de "how to agency your agency" adlı work shop calısmasına ve northweast photoghrahy center "black and white" fotograf kursuna katıldı. 2000 yılında .istnabul'a geri dönüp kendi adına casting directorluk sirketini kurdu. halen bircok reklam, sinema ve tv dizisinin cast calısmalarını yürütmektedir.
 • yurtdışında çekilen filmlere türk oyuncu öneren ancak iyi derecede ingilizce bilen türk oyuncu sayısının çok az olduğundan yakınarak onlara "akşam gezmeyin de ingilizce çalışın" öğüdünü veren casting direktörü.
 • bir arkadaşıma cv yolla deyip, cv sini yollayan arkadaşıma gelin görüşelim diyen, 5 saat bekletip görüşmeyen, oyunculara saygısı olmayan cast drektörü.

  duyduklarımla fazlasıyla ukala bulunan, ünlü olmayanla iş yapmayan, garantici hatunmuş.
  eee düşündüm de bende ünlünün elinden tutsam onu ünlü yaparım, ondan iyi iş çıkartırım. işin sırrı nerede? olinde! iki kere rafine.
 • şirin mi şirin tatlı mı tatlı bir cast direktörü.işini layıkıyla yapan sayılı insanlar arasındadır.gülümsemek ona çok yakışıyor.
 • uluslararasi platformda adi sani bilinen, isini iyi yapan, yetinmeyip hizmet olsun diye workshop filan duzenleyen cast direktoru. ne yapmis? diyenler imdb'de aransin.
 • workshopları hizmet olsun diye değil, para karşılığı düzenleyen, bunlara katılmayan kişilere hiç sans vermeyen, menfaatçi kadın.

  (bkz: showreel) götürmezseniz de kafadan elenirsiniz. peki daha önce hiç bir projede yer bulamamış, dolayısıyla da bir showreel sahibi olamayan kişiler ne yapacaklar? kısacası ünlü değilseniz uzak durun. zaten ünlüyseniz de size (bkz: her yol paris).
 • can yayınları'ndan çıkan öykü sözlüğü niteliğindeki ipekli mendil kitabının yazanlarından biri.
  (bkz: ipekli mendil)
 • işine o kadar önem veriyor ki, o önemi kelimelere dökecek olursam;

  hangi sektör olursa olsun, eğer bir işi layığı ile yapmıyorsanız sizi patronunuz işten atar. harika uygur da öyle, yeteneğin yoksa sıfırsın. ben yakışıklıyım, boyum var, güzelim, seksiyim bu kadında işe yaramıyor. kadın çok bir şey istemiyor aksine tek bir şey istiyor. " oynarken hissedin, kalbinizi dinleyin. kalpten oynayın " diyor. saçınızı nişantaşında kestirip zara pantolon giyme ile oyuncu olunmuyor malesef. vallahi yaptığı her proje adından söz ettiriyor ( bizim halkımız ne kadar recep ivediklere gitsede ) ve izlettiriyor.

  dip not: 2016 akademi ödülleri ( oscar ) en iyi yabancı filmlerin arasında kalan ilk 5 filmden biri olan " mustang " filmin cast direktörüdür aynı zamanda. hani demişsiniz ya ünlü değilsen işe yaramazsın diye. 5 başrol kızdan yanlış bilmiyorsam sadece 2 tanesi oyuncu geçmişi var. diğerleri daha ilk projesi ve oscarda! bir şeyide tebrik edin. reaksiyon en beğendiğim projelerinden biridir.