• cam ürünler üreten japon firma. son yıllarda asıl ürün yelpazesi haricinde gosteri amaçlı ürettiği cam müzik aletleriyle adini daha çok duyurmuş olsa da, çay ve kahve severler tarafından ezelden beri bilinir. bunlar tasarlar başkaları çalar, bunlar çizer başkalari çırpar. özellikle kahve sifonları bir olaydır.

http://www.harioglass.com/…glish/products/index.htm
  • skerton seramik kahve değirmeni oldukça başarılı. zaten öğüten kısmının seramik olması nedeniyle kahveyi ısıtmadan yakmadan öğütmesi asıl olayı. yeniyseniz bu işlerde, demleme için kullanacağınız ekipmana göre öğüteceğiniz boyutu ayarlamakta başlarda sıkıntı çekebilirsiniz ama zamanla eliniz alışacaktır.
  • (bkz: sen japonsun akıllı adamsın)

1.5 yıl kadar önce mini mill adlı öğütücüsünü almıştım. küçük olması, mil kolunun rahatça sökülmesi vs derken kamplarda çok işime yarıyordu. taze öğütülmüş kahve içebiliyordum. ancak geçen gün evde kullanırken alt haznesi birden ayrıldı mekanizmadan. bi baktım ki boğaz yerinden kırılmış. yapıştırabilir miyim diye düşünürken aklıma hario'ya yazmak geldi. instagram'dan yazdım önce. durumu anlattım bir de fotoğraf ekledim. mail adresi verdiler buraya yazar mısınız diye. umudum yoktu ama yazdım yine de. yarım saat geçmeden cevap yazdılar, adresinizi verirseniz alt hazneyi yarın gönderebiliriz diye. adresimi yazdım ertesi gün kargoya verdik diye mail attılar, bir sonraki gün de gerçekten geldi.

tanım: sattığı ürünün arkasında duran japon gibi japon.
  • cam ürünlerinden kesinlikle memmun kalmadığım firmadır.
    yaklaşık 1.5 yıldır 700ml'lik drip serverını kullanmaktaydım ancak geçen gün demleme esnasında alt kısmından çatlayıp ayrıldı ve firmanın cevabı yeni ürün almaya yönlendirme şeklinde oldu.
    bu ürünü ben ani sıcaklık değişimlerine dayanıklı olsun diye aldım değil mi? aradan geçmiş 1.5 yıl ve alt kısmından kendiliğinden çatlamış. yollayın bi inceleyelim falan da yok. eee ben sizden yenisini neden tekrar alayım ? enayi miyim ben?
    french press'in haznesiyle devam edeceğim, en azından çatlarsa içim acımaz.

edit: görsel
  • türkiye' den satın almadan evvel mutlaka ebay ve amazon üzerinden fiyat kıyası yapılması gereken kahve ekipmanları üreticisi. güzel ülkemizde ücretsiz kargo ile öyle bir saplarlar ki gözyaşlarınızla demlersiniz o kahveleri.
  • hario türkiye sitesinden ürünleri artık alınabiliyor hem de ücretsiz kargo ile.

not: kwyjibo'nun uyarılarına dikkat etmek lazım.
  • mini mill kahve öğütücüsü harika olan gerçekten kaliteli ürünler çıkaran güzel firma. türkiyede mira kahve ve kahve fabrikası ürünlerini getiriyor. ama türkiye fiyatları gümrük fiyatları yüzünden oldukça yüksektir. aliexpres.com veya ebay üzerinden türkiyedekinin yarı fiyatından da ucuza temin edebilirsiniz.
  • 2015 dünya demleme şampiyonu odd-steinar tøllefsen ile birlikte hario miolove adında, karton bardaklara alternatif olarak tekrar kullanılabilir, çelik, ısı yalıtımlı bardak (termos değil) çıkarmıştır. 270 ml kapasiteli bardak ve kapağı oldukça minimal bir tasarıma sahip. marka elbette gereğinden fazla şekilde ürünü allayıp pulluyor.

genelde aeropress demleme ile kahve tüketen biri olarak, filtrenin bardağın ağzın bölümüne oturmaması üzücü. almayı düşünen arkadaşların bu durumu göz önünde bulundurmalarını öneririm. diğer yandan, ürünün mekanlar ve genel kullanım için uygun olduğunu düşünüyorum.

edit: yazım
  • canister kahve değirmeni de hem tasarım hem işlev harikası. bir arkadaş daha yazmış resmen apple gibi marka. bir bulaşınca önce iphone, ipod, ipad diye temin etme gayreti başlıyor. dripper seramik ile başlayıp kettle, değirmen, sürahi her ay insan kendini şımartmaya çalışıyor. kahve hazırlamak ise angarya değil bir zevke dönüşüyor.
  • soğuk demleme şişesini kullanıyorum. çok memnunum ancak şişe her an kayıp düşecekmiş hissi yaratıyor bende. keşke orta kısma da bi silikon ekleselermiş. sakarlığıma çözüm olur mu bilemem tabi.
hesabın var mı? giriş yap