şükela:  tümü | bugün
  • rahatsız edici durumdur. harita mühendisleri neden var ve neden para ödeniyor bu arkadaşlara, birilerinin bunu açıklaması gerekiyor. piri reis harita çizerken harita mühendisi mi vardı ? christophe colomb amerika'yı harita mühendisleriyle mi buldu ? bu kadar gereksiz bir mesleğe neden devlet ve özel sektör tarafından para ödenir anlamıyorum.
  • uydudan kıçımızdaki kılın bile resmi çekilebiliyorken yüzde yüz değil binde bin doğru bir önermedir. belki de önergedir.
  • troll olma uğruna tüm meslek gruplarına aile üyelerinin kulaklarını çınlattıran trollük mesleği maaşı daha çok hakettiğinden doğru olan tespittir. zira popüler olma uğruna beleşe yapılmaz bu tüm aileye sövdürme işi.
  • ben harita mühendisliği okumaya başladığım zaman mahallenin en cahil adamı olan bi abi çağırıp sormuştu. oğlum türkiyenin haritasını yapan yapmış ne diye bu mesleği seçtin diye. bana bunu hatırlatan önerme. bunu diyen arkadaş bir gün parseline uygulama yaptırmak durumunda kalır da neden para verildiğini anlar sanıyorum. harita mühendisliği sadece parsel uygulaması işinden ibaret değildir biliyorum. ben çok spesifik bir dalında çalışıyorum ancak normal vatandaşın en çok karşılaştığı durumdur ve onların deyimi ile bir çizgi attı 30.000 lira aldı yaaa diye ağlama sebebi olduğu için bu örneği verdim.
  • karadeniz'in neden üstümüze dökülmediği meselesinden öte bir önemi olmayan mühendislik dalıyla ilgili yapılan harikulade tespittir.
  • sözlük içinde her ne kadar trol yaklaşımların ürünü olsa da (yüzde vermek istemiyorum artık) cahil halkın büyük bir bölümü tarafından da anlaşılamamış meslekler hakkındaki ortak düşüncedir. meslek odaları iç hesaplaşmalar ve kıçlarını koltuğa zımbalamak isteyenlerden arınmadığı, hocalar gelecekte meslektaşları olacak insanlara müşteri gözüyle bakmaya devam ettikçe bu saçma olgu da devam edecektir.

ayrıca google earth ile çok fotojenik olduğunu düşünen güruh, bir gün paranız olduğunda tanışırız umarım.