• bunların en maksimumu mor dizidir, ayrıca içinde bir gelin kelimesi geçmesi için kasılmış gelincik adı altında pek soft olanları mevcuttur.

geçirilecek bomboş günleriniz saatleriniz varsa çekirdek gibi okunabilecek formattadırlar, bir kere aman ben harlequin okuyorum ölmem gerek hissinden kurtulursanız keyifle okuyabilirsiniz birçoğunu.

bi sürü okursanız göreceksiniz ki bunların kahramanları hep birbirlerine benzer, kadınlar hep uzun saçlıdır, pek duyguludur ama belli etmez, bakire olmasa bile (ki bakirelik renk beyazdan mora giderken kaybolan bir durumdur bunlarda) kitapta sözkonusu aşk dışında doğru düzgün ilişki yaşamamıştır, dürüsttür, iyidir, neşelidir ama asla bir femme fatale değildir. (zevkle o kadınlar harlequinin hedef kitlesi değilmiş demek ki çıkarımını yapabiliriz burda). erkekler mutlaka kaslıdır, yüzü çok güzel olmak zorunda değildir, nedense 80ler dolayında bir kırık burun fetişizmi gözlemlenmektedir. zengindir, ama mirasyedi formatında olması asla kabul edilemez, çalışmış kazanmıştır, patrondur tercihen. kadınların gözdesidir, mümkünse gazetelerin dedikodu köşelerinde adı geçen bir şahsiyettir, hikaye dahilinde şahane bir kadınla birlikte görülür mutlaka. o da dürüsttür iyidir neşelidir hoştur vesairedir.

yaklaşık yirmibir tane okuduktan sonra bir sonraki kitabın ilk satırlarından itibaren hikayeyi, hatta diyalogları kafanızda yazabilecek duruma gelirsiniz.

bi de nora roberts adında bir insan vardır ki bu kitaplardan günde yedi sekiz tane yazmaktadır.
  • soytarı,palyaço aynı zamanda alacalı bulacalı,cok renkli ve dış köşeleri yukarıya kıvrık olan gözlük demektir..
  • fransızca hellequin kelimesinden türemiş; şeytan'ın emrindeki askerler anlamına gelen sözcük.
  • türk kadınlarının müteahhit hileleri kullanarak olduğundan daha masum görünmeyi başardıkları kitap serisidir.

müteahhit ve inşaatçi zevatın yaptığı bazı inşaat projelerinde şöyle bir yöntem izlenir. ruhsat alıncaya kadar muhteşem projelere dayanarak ilerleyen inşaat faaliyetleri, yapı ruhsatı aldıktan sonra müteahhitin kafasına göre veya neresi uygunsa orasının keyfine göre herhangi bir projeye ve standartlara çok da takılmadan rahat rahat devam eder.

konuya bağlıyorum hemen,
    harlequin kitaplarının beyazdan mora doğru renkleri koyulaşan, renkleri koyulaştıkça da içeriği kabak çekirdeği gibi açılan serilere sahip olmasına rağmen türkiye'de bir dönem beyaz dizi adıyla bilinmesi tıpkı bu inşaat üçkağıdına benzer. beyaz diziyi inceleyen bir devlet, veya anne-baba; sadece uzun aşk acıları ve nihayetinde dudakların birbirine kavuşması, evlilik ve mutlu son içeren bir kurgu bulacaktır. aşık olunan erkek yakışıklı ve zengindir. hiç kimse bu kurgudan kıllanmaz, huylanmaz, rahatsız olmaz, engellemeye veya müdahale etmeye kalkışmaz.

halbuki kızının okuduğu kitapları merak eden bir babanın eline pembe dizi geçerse, kızının "muhteşem güzellikteki göğüslerinin emilmesi"ni anlatan bir roman okuduğunu görebilir ve hiddetlenebilirdi. aşık olunan** erkek burada da yakışıklı ve zengindir.

veyahut kırmızı seriyi eline geçiren bir baba "tutkuyla öpüşmeye başladılar" ile başlayıp dört sayfa kadar sürdükten sonra "hazzın doruklarında" veya o civarda bir yerlerde biten bir sevişme sahnesiyle karşılaşabilirdi. okumak için açtığı sayfa 4. bölüm ve sonrasındaysa bu karşılaşma işten bile değildi, randevulaşma sayılırdı. aşık olunan erkek tabii ki yakışıklı ve zengindir.

kızıl seriyi eline geçiren bir baba (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya) şeklinde bir ruh haline girebilir, kendince notlar alabilir, geçen yıllar içinde unuttuğu bir-iki mevzuyu tekrar hatırlayıp uygulayarak mahrem hayatını renklendirebilir, yengenin hayır duasını alabilir. aşık olunan erkek hala yakışıklı ve zengindir*.

mor seriyi babanız bulmuşsa evde mütemadiyen kırbaç, kelepçe gibi ürünlerle karşılaşabilirsiniz. aşık olunan erkek, eveet, yakışıklı ve zengindir. harlequin romancıklarında aşık olunan erkek her zaman yakışıklı ve zengindir. milyonda bir ihtimal belki az yakışıklı olabilir ama hala aslanlar gibi zengindir.
  • en fazla 150 sayfalık,kadınlar için yazılmış, yarım sayfalık bir ön sevişme anlatılan, konusu genellikle zengin- fakir karşı cinslerin bir çok tesadüfler sonrası tanışmasını, önce nefret etmesini, sonra yanlış anlaşılmaların düzeltilmesiyle çiftimizin öpüşmesi sahnesiyle biten cep kitabı... ahh ah... bi nesil bunlarla büyüdü ....önce zengin bi herif bulmayı, sonra onu devamlı zıt konuşarak, asi gelerek şaşırtıp kendimize aşık etmeyi, en sonunda aslında en başından beri planladığımız şeyi yapabilmemiz yani evlenmek için kafesleyebilmemiz için yelkenleri suya indirmiş görünmeyi hep bu kitaplardan öğrendik...
  • arkadaşımın annesi vasıtasıyla arkadaşla birlikte keşfettiğimiz kitaplar serisi, geçen gün misafir olduğum evin kitaplığında görünce aklıma geldi bu keşif. sanırım 12-13 yaşında falandık. arkadaşın evindeydim, tv izliyorduk, onların televizyonu bizimkinden daha güzeldi. neyse biz tv izlerken annesi geldi, elinde bir kitap ama kitabın dışı kaplanmış. gazete kağıdıyla sanırım. arkadaş annesine " ne okuyorsun" diye sordu, haliyle merak ediyoruz yani, dışı kaplanmamış olsa dönüp bakmam bile. kadın da "yaşınıza uygun değil, boşverin" falan dediydi. hayır yani 12-13 yaşındaki ergene bu söylenir mi? ee biz şahin gibi pusuda bekledik tabii, teyzem saf saf kitabı kaplı halde aldı ve kitaplığa koydu sonra da komşuya mı ne gitti. biz hücum ettik tabii kitaba, ne ki bu diye. resimli değildi de yüz fırça darbesi gibi bir şeydi maşallah, sanırım ben cinselliği ilk o kitaptan öğrendim, yani ilk duyumum o zamandı. lakin nasıl bir utandıysak arkadaşla uzun süre tekrar görüşmemiştik, hayır ben annesine bile selam veremedim, onu düşünemiyorum.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • sevgi ve aşk satırları ile dolu günceli yakalayan 61 yıllık best-seller efsanesi: http://www.harlequintr.com/
  • rönesans'da ortaya çıkmış commedia dell'arte isimli italyan menşeili tiyatro akımının sık karşılaşılan karakterlerindendir.
  • motorize a$k romanlari yazari . $iddetle uzak durulmasi gerekir ancak yurdumuzda ve daha bir cok ulkede bunun tam tersi esefle gozlenmektedir .
  • (bkz: arlecchino)
hesabın var mı? giriş yap