şükela:  tümü | bugün
 • bunların en maksimumu mor dizidir, ayrıca içinde bir gelin kelimesi geçmesi için kasılmış gelincik adı altında pek soft olanları mevcuttur.

  geçirilecek bomboş günleriniz saatleriniz varsa çekirdek gibi okunabilecek formattadırlar, bir kere aman ben harlequin okuyorum ölmem gerek hissinden kurtulursanız keyifle okuyabilirsiniz birçoğunu.

  bi sürü okursanız göreceksiniz ki bunların kahramanları hep birbirlerine benzer, kadınlar hep uzun saçlıdır, pek duyguludur ama belli etmez, bakire olmasa bile (ki bakirelik renk beyazdan mora giderken kaybolan bir durumdur bunlarda) kitapta sözkonusu aşk dışında doğru düzgün ilişki yaşamamıştır, dürüsttür, iyidir, neşelidir ama asla bir femme fatale değildir. (zevkle o kadınlar harlequinin hedef kitlesi değilmiş demek ki çıkarımını yapabiliriz burda). erkekler mutlaka kaslıdır, yüzü çok güzel olmak zorunda değildir, nedense 80ler dolayında bir kırık burun fetişizmi gözlemlenmektedir. zengindir, ama mirasyedi formatında olması asla kabul edilemez, çalışmış kazanmıştır, patrondur tercihen. kadınların gözdesidir, mümkünse gazetelerin dedikodu köşelerinde adı geçen bir şahsiyettir, hikaye dahilinde şahane bir kadınla birlikte görülür mutlaka. o da dürüsttür iyidir neşelidir hoştur vesairedir.

  yaklaşık yirmibir tane okuduktan sonra bir sonraki kitabın ilk satırlarından itibaren hikayeyi, hatta diyalogları kafanızda yazabilecek duruma gelirsiniz.

  bi de nora roberts adında bir insan vardır ki bu kitaplardan günde yedi sekiz tane yazmaktadır.
 • bu kitaplardaki kadınlar genelde ;

  yaprak gibi titrer.

  çook güzeldirler ama güzel olduklarının farkında değildirler (süper model olmaları bile bu durumu değiştirmez).

  elmacık kemikleri çıkıktır.

  genelde çikolata, pizza, istiridye ne bulurlarsa götürürler ama ne hikmetse kilo almayan yapıları vardır.çocuk doğurduktan 1 ay sonra bile manken fiziklerine geri dönerler. sadece göğüsler biraz dolgunlaşır.

  salak olmaları makbuldür.

  hamile kalsalar bile asla erkek kısmına söylemez, gider bir köşede doğururlar ama erkek hep bulur bunu.

  banyodan çıktıkları anda hemen vücutlarını incelemeye başlarlar o sırada erkek mutlaka kapıyı çalmadan odaya girer.

  erkekler ise ;

  buz gibi bakar ama gözlerinden bir an arzu geçer gibi olur.

  ihtiyaç duyuldukları anda ortaya çıkarlar.

  burunlarında bir eğrilik vardır. bir kavga sırasında kırılmıştır zamanında.

  saçları dökülmez, kırlaşır.( mutlaka gürdür)

  ne kadar çok çalışırlarsa çalışsınlar mutlaka spor salonuna giderler. gram fazlalıkları olmayan karınları vardır.

  kıllı göğüsleri ve dolgun dudakları vardır. ( ince dudak mümkün değil)

  italyan olmaları makbuldür.

  çook zengindirler. ve paralarıyla böbürlenmeye, karşısındaki insanı denemeye, uçuk hediyeler alıp şov yapmaya bayılırlar. zaten özel jetleri vardır. bir anda venediğe gezmeye götürebilirler.
 • soytarı,palyaço aynı zamanda alacalı bulacalı,cok renkli ve dış köşeleri yukarıya kıvrık olan gözlük demektir..
 • en fazla 150 sayfalık,kadınlar için yazılmış, yarım sayfalık bir ön sevişme anlatılan, konusu genellikle zengin- fakir karşı cinslerin bir çok tesadüfler sonrası tanışmasını, önce nefret etmesini, sonra yanlış anlaşılmaların düzeltilmesiyle çiftimizin öpüşmesi sahnesiyle biten cep kitabı... ahh ah... bi nesil bunlarla büyüdü ....önce zengin bi herif bulmayı, sonra onu devamlı zıt konuşarak, asi gelerek şaşırtıp kendimize aşık etmeyi, en sonunda aslında en başından beri planladığımız şeyi yapabilmemiz yani evlenmek için kafesleyebilmemiz için yelkenleri suya indirmiş görünmeyi hep bu kitaplardan öğrendik...
 • sevgi ve aşk satırları ile dolu günceli yakalayan 61 yıllık best-seller efsanesi: http://www.harlequintr.com/
 • motorize a$k romanlari yazari . $iddetle uzak durulmasi gerekir ancak yurdumuzda ve daha bir cok ulkede bunun tam tersi esefle gozlenmektedir .
 • fransızca hellequin kelimesinden türemiş; şeytan'ın emrindeki askerler anlamına gelen sözcük.
 • (bkz: beyaz dizi)
  (bkz: pembe dizi)
  (bkz: kirmizi dizi)

  böyle yavaş yavaş ısınarak ilerler bu diziler
 • bu kitaplarda dikkat çeken bir diğer noktada yazarların isimleridir. nedense bu yazar isimleri aynen kitaplardaki karakterlerin isimleri gibi pek hoş pek uyumlu pek güzel isimlerdir hep, tahminimce bu isimler özel olarak seçilmekte oluşturulmakta kullanılmaktadır yazarlar tarafından.
 • rönesans'da ortaya çıkmış commedia dell'arte isimli italyan menşeili tiyatro akımının sık karşılaşılan karakterlerindendir.