şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: harlequin)
 • "is baska arkadaslik baska" prensibine sahip kriminel, joker'in sevgilisi. profesyonel meselelerde kendisine "mr. j" diye hitap eder, daha ozel dialoglarda ise joker'i "puddin'" lafiyla cagirir.

  ne yazik ki harley "batman & robin adventures" ve onun yerine devam edilen "batman gotham adventures" serilerinde joker'e tutkusu nedeniyle hep mutsuz oldugu izlenimini verir. ornegin b&ra 18'de "joker's last laugh" macerasinda depresyona giren joker'i guldurebilmek icin cok ugrasir. batman'in resminin bulundugu, yol kenarindaki kocaman bir reklam panosuna cimentodan dev boyutta pasta bile firlatir ama sevgilisini neselendirmeyi basaramaz. maceranin bitisine kadar harley'nin tum cabalarini bosa cikaran joker, ancak yangin musluguna cok yakin park edildigi icin batmobil'in sileceginde trafik cezasini gorunce meshur kahkahalarina baslar.

  son karede "do you hear that sound batman? my puddin's laughing." diye soran harley'ye gulumser batman, cunku elindeki ceza kagidinda "officer harley quinn"in imzasi vardir.
  aglatmayin beni.
 • gerçek adı harleen quinzel'dir. çevikliği okul dönemindeki cimnastik eğitiminden gelmektedir. the joker ile bir dargın bir barışık sevgili olarak takılırlar. boyu 173, kilosu 52, gözleri mavi, saçları sarıdır.
 • mad love cildinin önsözünde anlatıldığına göre,paul dini ve bruce timm'in şiddet gördüğü ilişkisinden kopamayan ortak bir arkadaşlarından esinlenerek yarattıkları, naif ve çocuksu olduğu kadar,acımasız ve ürkütücü de olabilen trajik çizgiroman karakteri. joker'in günün birinde sevgisine karşılık vereceği hayaliyle yanıp tutuşur, öyle ki bu uğurda işlemeyeceği suç yoktur. mr. j ile aralarındaki tek engel olan batman i öldürdüğünde özlemini çektiği mutluluğa ulaşacağına inanır. joker tarafından defalarca psikolojik ve bedensel şiddete uğrasa da, hepsini birer "şaka" olarak değerlendirir.
  kendisini en iyi şekilde harlequinade bölümünde söylediği şarkıyla ifade eder:

  i never knew that our romance had ended
  until you poisoned my food;
  and i thought it was a lark
  when you kicked me in the park
  but now i think it was rude.

  i never knew that you and i were finished
  until that bottle hit my head;
  though i tried to be aloof
  when you pushed me off the roof
  i feel our romance is dead.

  it wouldn't have been so bad if you had told me
  that someone had taken my place
  but no, no you didn't even scold me
  you just tried to disfigure my face

  you'll never know how this heart of mine is breaking
  it looks so hopeless but then
  life used to be so placid
  won't you please put down that acid
  and say that we're sweethearts again?
  yeah!

  gerçek harley doğru kararı verip joker'inden kurtulmuş,ancak çizgiromanda o kadar şanslı olacak gibi görünmüyor.
 • uğruna tişörtler yaptırdığımdır; http://twitpic.com/2pn4m1
 • batman arkham asylum'daki işe giriş süreci ve joker ile yakınlaşıp harley quinn oluşu ile ilgili ses kayıtları batman the animated series'deki ilgili bölümlerin çok az değişim ile yeniden seslenidirilmesiymiş meğersem. ne güzel çizgi filmdi zaten o batman animated series. şuradan izleyiniz: http://www.youtube.com/…6_vtn_gv1qm&feature=related
 • buradaki bir fan filmine konu olmuştur.
 • karakterin yaratıcıları paul dini ve bruce timm'dir.
 • batman serilerinden birinde joker ile suç karnavalı düetlemesini beklediğim şebek maymun... düetlemek ne lan!
 • uzun bir zamanın ardından joker'in etkisinden kurtulup poison ivy ve catwoman ile badi olmuştur. hatta villain'dan anti-hero'ya geçiş yaptığı da söylenebilir. beraber sex and the city tadında takılıyorlar şimdilik.

  (bkz: gotham city sirens)