şükela:  tümü | bugün
  • bugün gösterime girmiş olan jokerden tanıdığımız başrolde margot robbie, mary elizabeth winstead, jurnee smollett isimlerinin yer aldığı aksiyon filmidir.
    fragman şeysi

spoiler

jokerle ayrılan harley,yalnız kalıyor. nereye gitse jokersiz bir hiçsin,bi işe yaramazsın deniliyor ve gothamin yarısı onu öldürmeye çalışıyor. filmde en etkilendiğim cümle de şu oldu. "ahahaha harley mi,jokerle ayrılsa bile başka ortamdaki bir alfa erkeğin koruması altında olur." bunu diyen de kadındı boşuna demiyoruz kadının en büyük düşmanı yine kadındır diye. diğer rollerde olan kadınlardan birisi huntress. huntress bertellini ailesinin temizlenmesinden tek sağ çıkan oluyor. ve ailesini temizleyen mafyadan intikam almak için kendini geliştiriyor. arbeletli, seksi bir karakter olmuş çok sevdim!
    black canary süper güce sahip ancak bunu filmin sonlarına doğru gösteren bebeğimiz. sesi gibi kendisi de güzel olan bu kadın bir süre patronu olan black maskin önce mekanının şarkıcısıyken,harleyin sarhoş anında ona yılışan bir erkeği tabiri caizse pert etmesiyle patronunun şoförü oluyor. olaylar olaylar yani.
    dedektif montoya ise uzun süredir black maskin davası üzerinde çalışırken(ki bu mekan sahibi davasının başkasına verilmesiyle istifa edecek sonlara doğru) dark side a geçen ( ;) ) ablamız. ve bu kadınların ortak noktaları çok değerli bir elması yutan kızı korumak oluyor :)
    filmi genel olarak beğendim. ataerkilliğe kafa tutan, kadının kendi basına bir şey yapamayacağı düşüncesini yıkan bir anafikre sahipti. ben 10 üzerinden 8 veriyorum. sebebi ise müshil içmesine rağmen elması çıkartamayan kız yüzünden ahahahahaha.
    izleyecek olan varsa iyi seyirler dilerim şimdiden.
    edit:ekleme.
  • (bkz: birds of prey)
  • oldukça eğlenceli bulduğum bu filmin gişede bekleneni verememesi nedeniyle ismi değiştirildi. bütçesi 97 milyon dolar olan film şu an itibarı ile 145 milyon dolar hasılat yapabildi. warner bros filmin ön plana çıkan karakterine güvenerek filmin adını "harley quinn : birds of prey" olarak güncelledi.
  • filme senaryo beklemeden eğlence için giderseniz eğlenirsiniz yüksek bir ihtimalle

fakat senaryo ve derinlik beklerseniz bu filme 2 den fazla puan verebileceğinizi düşünmüyorum
  • tam anlamıyla ağır bir senaryo sıçışı... bir filmi ya karakter, ya konu üzerinden takip edersiniz bu filmin senaryosunda ikisi de tatmin etmiyor. ayrıca hırsız çocuk diye oynattıkları fecaat neydi öyle? oyunculuk nasıl yapılmaz karikatürü gibiydi.
  • dc'nin muhtemelen feminazi çekmek için çektiği boş filmi. nolan üçlemesi gibi harika bir üçlemeden nerelere geldiler. hiç aklıma gelmezdi ama scorsese'ye hak veriyorum sanatsal anlamı geçtim sinemaya hiçbir katkısı olmayan tamamen kar amacı güden saçma sapan süper kahraman filmleri kapladı sektörü ve bu ciddi anlamda rahatsızlık vermeye başladı. eskiden büyük zevkle izlediğim süper kahraman filmleri karakterlere ayrı filmler çekip ortak bir filmde birleştirelim mantığıyla tamamen ekonomik bir plana dönüştü. bütün marvel filmlerini ve yeni nesil hariç bütün dc filmerini izlemiş biri olarak söylüyorum bunu, üzücü bir durum ama yapacak hiçbir şey yok çünkü insanlar bunu istiyor.
    ek olarak son joker filmini bu listeye dahil etmiyorum çünkü sinematik anlamda gerçekten iyi bir filmdi.
  • bomboş bir film. 2 3 sahne değişikliği ile çok rahat ped reklamına çevirebilirsiniz.