şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en taze gofretlerinin üreticisi firmadır efendim bu.

bu karaman menşeli yerel gofret markasıyla tek ortak noktamız karamanlı ev arkadaşımdı. gofret fabrikasının (ne güzel lan gofret fabrikası. böyle küçüklü, büyüklü gofretler var her yerde amına koyim) sahibi benim ev arkadaşımın eniştesi mi dayısı mı öyle bi' şeyiydi. o da memleket dönüşü bi' koli harman gofret yüklenmiş gelmiş. koli dediğim 2-3 kilo vardı. geldiği gece ben ve hayvan arkadaş ortamım üç kilo gofreti gömdük resmen. başka fiil yok çünkü bu yapılanı anlatabilecek.

cidden hayatımda yediğim en lezzetli gofretti bu. patron, yeğenine özel malzemesi bol koli mi yaptırdı, yoksa hep böyle mi üretiyolar (ki hep böyleyse cidden yazık bu piyasada adını duyuramamasına) bilmiyorum.

neyse, ben hasbelkader koliyi çevirdim işte o gözüme çarptı. bu muhteşem gofretlerin üretim tarihi ertesi gündü. kendimi o an dünyanın en şanslı adamı hissettim lan. zaman mevhumunu bile yok eden gofretlerdi bunlar.

üretilmemiş gofretler mi yemiştik, yoksa gofretler bi' yanılsama mıydı, hiç ihtimal vermek istemesek de arkadaşın eniştesi bayat gofretleri bize itelemiş miydi gibi anlam arayışlarının içinde uykuya daldım o gece.

yıllar sonra bu sefer bambaşka bi' yerde karşıma çıktı bu gofretler. yine bi' koli içinde. kolinin tasarımı hiç değişmemişti. anlaşılan o ki istikrarı ilke edinmişti harman gofret. hemen üretim tarihine baktım 2 hafta önceydi. normal gofretti bu sefer. yemedim, tenezzül etmedim. çünkü ben zamanında eniştenin gofret fabrikasından çıkan sihirli gofretleriyle hatırlamak istiyorum bu firmayı.

harman gofret; since 2009 gofret eniştenin işi...
  • ülkemizde üretilen oldukça lezzetli dolgun kremaya sahip gofretlerdir.