şükela:  tümü | bugün
  • fiyat olarak diğer sitelerden daha uygun, kargo çok nhızlı değil ama haftasonuna takıldığı için diye göz ardı edilebilir, iki kitap sipariş ettim üç kitap geldi. çok ince bir hareket. yani sonuç olarak tavsşye ederim
  • en uygun fiyatlı kitaplar d&r'ın sitesinde olur zannederdim ama bu adamlarda hem daha ucuz hem de şaka gibi ama kargo 1 liraymış. pek bilinmemesi ilginç geldi.
  • online kitap satış sitesi.

idefix'te yer alan sepetimin aynısını bu siteden de oluşturdum. toplam fiyat daha düşük oldu. siparişimi verdim 4-5 gün sonra hala temin aşamasında olduğunu görünce inceledim ki kitaplarımdan bir tanesi stokta yokmuş. mail attım hemen "stokta olmayan ürünü sipariş etmişim ben nasıl yapalım" diye. 5-10 dk içinde telefonum çaldı. yetkili birisi ile biraz konuştuktan sonra stokta olmayan kitap dışındakileri yollayacaklarını, stokta olduğu vakit onu da yollayacaklarını, uzun süre stokta bulunmazsa iade/değişim yapabileceğimi belirttiler.

sonuç olarak bence samimi, fiyatı uygun ve sorun olursa hızlı ilgilenen bir site. rahatlıkla alışveriş yapılabilir.
  • oncelikle harmankitap.com

idefix, kitapyurdu gibi sitelerin buyuk kampanya olarak duyurduklari indirimleri yil boyunca uygulayan kitap satis sitesi.
    surekli internetten kitap satin alan biri olarak benzer firmalarla sorunlarim hic bitmedi. hepsinin iyi yonleri oldugu gibi bircok zayif yonleri mevcut. idefix'in kargo sorunu (bkz: yurtici kargo), kitapyurdu'nun temin sorunu derken en son babil'de stokta gorunen bir kitabin bir haftadan uzun sure sonra kargoya verilmesiyle yeni site arayislarina girmistim. harmankitap fiyatlariyla dikkatimi cekti. listeme diger sitelerde stokta gorunmeyen birkac kitabi da ekleyerek cok umitli olmasam da siparisimi verdim. kitaplar 2 gun sonra eksiksiz bir sekilde kapima geldi. bir sonraki siparisimde bir degisiklik yapmak istedigimde ise musteri hizmetleriyle hayatimdaki en kisa telefon gorusmelerimden birini yaptim. *

kisacasi diger sorunlu sitelerden sonra harmankitap uygun fiyatlari, hizli kargosu, sorunsuz musteri hizmetleri, kapida odeme secenegi ile ilac gibi geldi. kendilerine bir kez de buradan tesekkur ediyorum. *
  • kendi tarzındaki kitaplarda fırsat niteliğinde olabilir. özellikle "kargonuzu ödüyorum" kısmındaki tarih içerikli kitapların fiyatları dikkatimi çekti. bunun dışında indirim oranları, fiyatlar idefix, kitapyurdu ile vs. benzer görünüyor, takip etmek gerek. mesela bu kısımda gördüğüm, popüler kitapları gayet iyi fiyatlara veriyorlar. tercih edilebilir olduğunu düşünmekteyim. (bkz: harman kitap)
  • eksi sozlukte sahibinin bir yazisi ile taniyip kullandigim kitap e-ticaret sitesi. dürüst bir şekilde performans değerlendirmesi yapmak gerekirse sipariş ettiğiniz kitaplarin geliş suresi en iyi ihtimalle 7 gundür. ayrica maalesef ki bugune kadar attigim herhangi bir mesaja cevap verdiklerini gormedim.

edit: haksızlık yapmak istemediğimi de belirtmek isterim. mesajlarıma telefonla arayarak geri dönmüşler. ben telefonlarıma bakmadığım için cevapsız kaldığımı anladım.
    sonuç itibari ile cartel e-ticaret firmalarına alternatif firma olması herzaman bizler için iyidir.