şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: harmony)
 • huawei tarafından geliştirilen harmony os adını verdiği yeni işletim sistemini çin’de düzenlenen geliştirici konferansında tanıttı.
  harmony os, cep telefonu, giyilebilir teknolojiler, laptoplar ve televizyonlar gibi tüm platformlarda çalışacak, mikro çekirdek bazlı dağıtık bir işletim sistemi olarak dizayn edilmiş. açık kaynak kodlu ve ark isimli kendi derleyicisine sahip olan harmony os mevcut android uygulamalarını da destekliyor. bekleyelim görelim bakalım rekabetde nerede nasıl olacak.
 • 3 yıl boyunca çinde denenecek ardından dünyaya sunulacak olan huawei işletim sistemi.
  dikenlerle dolu bu yolu başarılı bir şekilde atlatabilirse uzun yıllar süren ios ve android işletim sistemlerine rakip olabilecektir.
  türkçeleştirmede sıkıntı yaşamaz inşallah.

  işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ
  edit:klavyenin azizliğine uğranmış.
 • android veya apple , developerlara dayatma yapsa başka platformlara program yaparsan bana yapamazsın diye . nolur sonuç?. önyargılı değilim ama işleri gerçekten zor ve uzun bir zamana ihtiyaçları var.
 • ıçinde whatsapp, ınstagram , youtube ve facebook gayet olabilir ama official olarak değil 3rd party yazılımlar ile.
  whatsapp > gbwhatsapp
  ınstagram > oginsta
  youtube > vanced youtube

  bu appleri kullanıyorum android telefonumda. harmony os da default gelmezmi bunlar? gelir

  kim anlamıyormuş?
 • başarılı olması kuvvetle muhtemel, ismi ise yılan hikayesine dönse de sonunda netleşebilmiş huawei'nin yeni işletim sistemidir. amerika huawei'ye ambargo uygulamakla kendi topuğuna sıkmıştır bana göre. yakın gelecekte (takribi 5 ile 10 yıl) bu çinliler amerikanın android'ini ve ios'unu sollar. sonra demedi demeyin.
 • telefon olarak ilk mate 30 lite ile gelmesi muhtemel işletim sistemi. temel olarak rakibi android değil google fuchsia os'dur.
 • 3. dünya savaşı'nın fitilini yakacağı söylenen işletim sistemi.

  selçuk geçer'in öngörüleri tutarsa, küreselleştiği iddia edilen dünya yine kutuplaşacak. belki de amerika'nın elindeki süper güç, çekik gözlülerin diyarına doğru kayar, belli mi olur?
 • linux'un alt yapısını kullanmasını onu açık kodlu ve ergonomik yapı haline getiriyor. anlatılana göre, az kod yapısı gereği daha hızlı. arayüz kesinlikle hızlı olacaktır diye düşünüyorum. yıllarca samsug'un touchwiz'leri kasıyordu. huawei'de bu sorun hiç olmadı çünkü; basit bir arayüz sunuyor size.. bilgisayar, saat, tablet ile de uyumlu olacakmış yani kompak bir işletim sistemi, çok yakında tv'ler içinde yazılım çıkar, belki hazırdır diye düşünüyorum. şuan windows için indirme linkleri var.. denemek istiyorum android için olanı, aklıma takılan bir noktada var güncelleme nasıl olacak, işleyiş nasıl olacak, rom nasıl olacak.
hesabın var mı? giriş yap