şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vardır böyle bir şey. yalnız olayı çok romantikleştirmenin de anlamı yok.

  bu laf geçince hemen yanında verilen örnek düşmana yanlış istihbarat göndermektir. şuradan vurucaz dersin başka bir yerden vurursun mesela. normalde yalan söylemek yasaktır, böyle bir durumda serbest bırakılmış.

  bence gayet mantıklı bir uygulama. tüm dünyadaki savaş öğretileri ile uyumlu, etik olarak ters bir yanını da görmüyorum. hoş, konu savaş olunca etikten bahsetmek biraz garip kaçtı ama anlaşılıyordur diye umuyorum.

  buradan ekmek çıkmaz kimseye kısaca. daha tutarlı araçlar var, onları kullanın. hadislere saldırılacaksa en güçlü silah kuran-ı kerim ile doğrudan çelişenlerini arayıp bulmak en mantıklısıdır. bir insan bu kadar güçlü silahları varken tartışmaya niye taşla sopayla gelir anlamamışımdır hiç.
 • bir siyasal islamcı ikiyüzlülüğü.
  bu tipler insanları bir güzel kandırıp sonra tükürürler dikkatli olmak gerek.

  her şey cennet için. yersen.
 • islamcıların bütün alavere-dalavere işlerini dayandırdıkları hadis.

  "neden müslümanlar bu kadar yalan söyleyip türlü fenalıklar yapıyorlar?"ın tek cevabı. zira müslümanlar her an mağdur ve harpte olduklarından onlara bütün aymazlıklar sonuna kadar mübahtır. dolayısıyla hiçbiri turarsız davranmadığı gibi takiye de aynı taktiğin basit bir veçhesi sayılır.
 • an itibariyle değerli tarihçi yazar yavuz bahadıroğlu'nun attığı tweet ile akla tekrar gelen hadis-i şerif.

  yalnız yavuz bahadıroğlu bu hadisi şerifi kullanarak iktidarın ve erdoğan'ın aslında hile yaptığını faş etmiş. kısa bir siyasal islam terkibi sunmuş bizlere. ziyadesiyle faydalandık efendim.
 • 24 haziran 2018 seçimlerinde yine hatırladığımız sahihliği tartışmalı hadis.

  aynı zamanda, siyasal islamcıların beş programlı vicdan temizleme makinesi.
 • müslümanların son birkaç seçimde yaptıklarını tekrar yapmak için başvuracakları başmüslüman sözü.