şükela:  tümü | bugün
  • askeri lise ögrencilerin egitimi bittiginde gittikleri, sivil ögrencilerin ozel sinavlarla az sayida alindiklari, mezun olundugunda tegmen subayi olunan, gunumuzde turkiye'de en kaliteli egitimi veren okullar.
    uc tane vardir:
    (bkz: kara harp okulu), (bkz: hava harp okulu), (bkz: deniz harp okulu)
  • psikopat değilde bu devleti yıkmak isteyen psikopatları engellemek için fedakar,cesur,muharip ve asil subay yetiştiren okul...
  • türk silahlı kuvvetler'nin lisans düzeyinde eğitim veren ana subay kaynakları.harp akademileri ile birlikte lisans üstü eğitim de vermektedir
    subay diplomasının yanı sıra mühendislik ve pilotluk diplomaları da verebilmekte
  • deniz, kara ve hava harb okulu komutanları gelecekte %99 deniz, kara ve hava kuvvetleri komutanı olurlar.
  • osmanlının son zamanında değişik yerlerde 6 harp okulu vardı.
    okulları yazayımda tam olsun : istanbul, şam, bağdat, erzincan ve edirne.
  • meslek lisesi mezunlarının alınmadığı okul.

bu ne salakça bir şeydir böyle belli başlı bölümler dışında hiçbir meslek liseli başvuru yapamıyor harp okullarına ben böyle saçmalık görmedim, ne var yani ticaret meslekliysek bizans çocuğu muyuz biz , yeterli puanı almısım işte heyecanlı bir şekilde kara harp internet sitesine girmişim, yazmışım bilgilerimi

çat

bir sorun var,

okul tercihiniz uyumsuzdur yazıyor,

sornadan öğreniyorum ki meslek liselileri almıyorlarmış bu okula. resmen kendimi orospu çocuğu gibi hissetmiştim.