şükela:  tümü | bugün soru sor
 • robin williams'ı ne zamandır izlemiyorum deyip 3 filme başladım, ertesi gün intihar haberi geldi. dün değil evelki gece bayağıdır izlemiyorum diye "blade runner" açtım bu haberi aldım.

  öyle iki günde bir eski film açıp izleyen adam değilim hatta robin williams'ı ilk defa izlemek istemiştim. blade runner'ı da izlemeyeli hiç olmadıysa üniversiteden beri 7-8 sene oldu.

  acil şifalar diliyorum velhasıl ne yapayım eski film arşivimi komple sileyim mi bilemedim.

  not: malum bi kişinin filmlerini kliplerini izlemem konusunda mesajlar geliyor arkadaşlar "got the point", tamam anladım.
 • amına koduğum chewbacca'sı yanında anıra anıra kafa bırakmadı, kaza yaptırdı adama.
 • "gebersin" şeklinde adi yorumlara sebep olmuş oyuncu.
  ne oldu da kalbimiz bu kadar karardı? oyuncu ya da sıradan bir insan farketmiyor hangi kafa insana böyle bir yorum yaptırabilir merak ediyorum.
  azalarak bitin..
 • han solo olmak kimsede onda durdugu gibi duramaz, indiana jones'da öyle...karizmanin maddeleşmiş hali, insan suretinde görünüşü...
 • lucas'ın yazdığı senaryoda han solo "ben de seni seviyorum" der. han solo'yu adam eden harrison ford'dur. tıpkı indiana jones'u süper kahraman yerine normal bir insana dönüştürdüğü gibi han solo'yu da o sevdiğimiz serseri haline ford getirmiştir. kendisi karakter yaratmak konusunda birçok senaristten daha başarılıdır. örneğin traffic filmindeki başrol önerildiğinde michael douglas karakterin çok zayıf olduğu gerekçesiyle teklifi geri çevirmiş ve rolü harrison ford'a bırakmıştır. ford senaryoda büyük değişiklikler yapmış ve deyim yerindeyse baş karakteri yola getirmiştir. daha sonra ford projeye olan ilgisini yitirince michael douglas "aa süper olmuş olm bu karakter" diyip rolün üzerine balıklama atlamıştır. örnekler çoğaltılabilir.
  hadi çoğaltayım bari.
  american graffiti filminde canlandırdığı kötü karakter bob falfa için yönetmen george lucas kısa saçı uygun görmüş. ford "ya benim rolüm zaten çok kısa. saçı maçı kestirmiyim gidiym bir şapka falan takiym" demiş ve kovboy şapkalarının yeniden moda olmasını sağlamıştır.
 • başarılı bir acil iniş yapmıştır. insan yaşadığı sürece bedeni elverdiği sürece istediğini yapabilir. şu yaşta bu yapılır mı diyenler hiç bir yaşında bir şey yapamaz.
 • uçaktan yürüyerek çıktığı lakin kafasında ve yüzünde kan olduğu söyleniyor. biraz rahatlamış olarak şu bakınızı verebilirim artık.

  (bkz: another happy landing)
 • "extensive piloting skills" sayesinde kurtulmuş diyolar. demek ki adam millenium falcon'ı kullanırken rol yapmıyordu. şaka bir yana ucuz atlatmış, kurtulmasına sevindim.