şükela:  tümü | bugün
 • sheffield united forması giyen 1993 doğumlu stoper. league one'da yılın karmasına seçilip playoff'ta championship'e çıkmayı kılpayı kaçıran takımında yılın oyuncusu seçildi.
  üç vakte kadar bir premier league ekibine kapağı atar.
 • (bkz: jacob harry maguire)

  1.93 boyunda ve kapı gibi bir stoper izlenimi vermektedir.

  sheffield united ve ingiltere u21 formalarını giyiyor.
 • premier lig takımı leicester city'de forma giyen 1993 (24) dogumlu stoper.

  altyapısından çıktığı zamanının ingiltere 1.lig (3.lig) takımı sheffield united'da dikkat çekip, 2014/2015 sezonunda 3 küsur papel (milyon €) karşılığında zamanının premier lig takımı hull city'ye transfer oldu.

  yeni takımında ilk sezonunun (2014/2015) ikinci yarısında şampiyonşip takımı wigan athletic'e kiralanıp, maç tecrübesi kazandı.

  geri döndüğünde takımı hull city'yi yokluğunda premier lig'den küme düşmüş buldu. asansör takımında üst lig-alt lig bana mısın demeden (lig atlama mutluluğu tadarak, küme düşme acısısı yaşayarak) acı tatlı 2 yıl geçirdi.

  bu sezon (2017/18) başında ise 13.7m € karşılığında soluğu leicester city'de aldı. leicester city defans göbeğinde efsane wes morgan - robert huth ikilisinin yedeği olarak düşünülüyordu. fakat robert huth'un sezon (2017/18) başında beklenilmedik bir şekilde ayak bileğini sakatladı ve sahalardan uzun süreyle uzaklaşmak zorunda kaldı.

  efsane stoper robert huth'un yokluğu harry maguire kardeşimize yaradı ve yeni takımında (ilk 11 hafta itibariyle) kendini as oyuncu olarak buldu. kendisi güçlü fakat hantal bir stoper. şu ana kadar fena performans göstermese de hızlı forvetler karşısında zorlandığı da aşikar.

  leicester city için ise defansın göbeğinde yıllardır 3. stoper bulundurmadıkları düşünüldüğünde transferi iyi bir hamle olduğu söylenebilir. rotasyon için gayet yeterli bir stoper. gelecekte de kendini geliştirip; yedeği olduğu tecrübeli kurtlardan formayı teslim alabilir. lakin bakalım 'şampiyon kadronun mihenk taşlarından olan robert huth sakatlığı atlatıp, eski haline dönebilecek mi?'. asıl cevabı önemli olan soru bu dur a dostlar.