şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1469 entry daha
  • şunu söylemek istiyorumki tüm bölümler içerisinde dolares umbrige kadar uyuz olduğum bir karakter yoktu.
    harry potter evrenindeki en aşşağılık varlık bu kadın diyebiliriz.
    tabiki en nefret ettiğim 2.karakter de bellatrix lestrange hele o siriusu öldürmesi yokmu saçını başını yolmak istedim kevaşenin.yine de dolares daha bir şerefsizdi sanki sevgili pottercılar.

bir de şu konuda kafam karıştı aydınlatmak isteyen gardaşlar olabilir hemen yazayim.
    madem sadece bir avada kedavra deyince karşıdakini öldürebiliyorsun neden lord voldemord harryi bu şekilde öldürmedi yada sirius bellatrix kendisine bu büyüyü yapmadan önce onu bu sözlerle öldürmedi.yada neden dambledore lord voldermortu bu büyüyle öldürmedi acaba?
  • avada kedavra sorusuna istinaden

bu büyüyle öldürmeye çalıştı zaten voldemort harry'i. bütün olayın başlamasındaki en kritik olaylardan biri harry'nin bu lanete maruz kalıp hayatta kalabilen tek kişi olması. sağ kalan çocuk, the boy who lived. voldemort bir çok kez denedi daha sonra ama ikiz asalar, annesinin koruması gibi sebepler ve harry'nin götünden damlayan bal sebebiyle başarılı olamadı. sonunda da zaten voldemort harry'i öldürme niyetiyle yaptığı lanetin geri sekmesiyle, yine bu lanetle öldü.

diğerlerine gelince, büyücü düellolarında gönderdiğiniz her büyü veya lanet işleyecek, hedefine varacak hatta varsa da kesinlikle öldürücü olacak diye bir kaide yok. zaten öyle olsa düello olmazdı. iki büyücü/cadının yeteneklerine, gücü, denkliğine göre karşısındakini savuşturabilir, lanetten kaçabilir hatta oldukça yetenekli olanları lanetlerin etkilerini karşı saldırı için kullanabilirler.

kitaplarda yalnızca karşı ataklar ve savunmalarla değil, bu lanetlerden bildiğiniz bedensel eforla bir kaç santimetre ile kaçılan anlara şahitlik ettik.
    sirius abimiz maalesef avada kedavra ile ölmüştür, ancak öldüğü sırada arkasındaki tül geçide düşerek kaybolmuştur. tülden geçtiğinde, zaten ölmüştü.

dumbledore vs. voldemort'a gelince, dumbledore voldemort'u öldürmeye çalışmadı. son karşılaşmalarında voldi bunu fark ettiğinde sordu hatta. neden? çünkü prof. dumbledore voldi ve harry hakkındaki kehanetin bizzat yapıldığı kişi olarak, onu öldürmenin ya da sonunu getirmenin harry'nin işi olduğunu biliyordu. voldemort'un o sıradaki vücudunu öldürmenin hortkuluklar varken bir işe yaramayacağını da biliyordu, sonunu getirecek kişinin kendisi olmadığını da. sadece zapt etmeye ve harry'i korumaya çalıştı. canım ya <3

en aşağılık karakterin umbridge olduğu konusuna katılıyorum. ama sonra bellatrix'in geldiğinden emin değilim. carrow'lar var.
  • zaten daha önce edward mordrake başlığı altında da bahsedilmiş. quirrell karakteri 1800'lü yıllarda yaşayan ve 23 yaşında intihar eden edward mordrake'den esinlenilmiştir.

https://www.finansgundem.com/…uzu-olan-adam/1282968

"gündüzleri hep asık suratlı olan bu yüz, geceleri ise bir yılan gibi tıslayarak edward'a korkutucu şeyler anlatıyordu."

(bkz: edward mordrake)
    (bkz: edward mordake)

not: haberde soyadı mordake olarak yazılmış ama ekşi'de hem edward mordake hem de edward mordrake adında iki başlık var. google'dan aradığımda hem mordrake hem de mordrake olarak bulunabiliyor.
  • hayatımda bir kez olsun bile izlemediğim ve okumadığım yapıttır.
    okumadım, izlemedim, eksikliğini de çekmedim. çok rahatım. zaten bir şey çok tutmuşsa bilirim ki içi boştur.

special edition for @monte kristo contu: canım böyle istediği için yazdım. canımın istediği gibi yazmakla da övünmeyi canım isterse övünürüm de. canım istemezse yazmam. canım isterse cool olurum, istemezse olmam. okumadığım kitabın başlığına istediğimi yazmak serbestliğim olduğu için yazarım, hakkında bilgi sahibi olmadığım konuda fikrimi belirtmek istersem yazarım. canım sıkılırsa bilmediğim bir filmi kötülemek için başlık açarım. ben cool olduğum için keyfim isterse istediğim kadar yazarım, istemediğim kadar yazmam. neyse bir şey demiyorum. sonuçta kimse bir şey demediğim için bana konuşmak hakkına da sahip değil.
  • gelip birde yorum yapmasaydin mutlu mesut hayatina devam etseydin be kardesim. madem hic bi ilgin yok niye yaziyorsun. okumadigin ve izlemedigin icin kendi çapında övünüyorsun, başlığına yazmasaydinda onlada övünseydin. ama yazmasaydin kimse senin ne kadar 'cool ' oldugunu bilemeyecekti degilmi ? lan neyse ben bisey demiyorum.
11 entry daha