şükela:  tümü | bugün
 • harry potter and the deathly hallows part 1'den sonra yükselen beklentileri karşılamasını temenni ettiğim harry potter serisinin son filminin son bölümü. kitaba bağlı gidilip çok uçuk değişiklikler yapılmazsa bence karşılar beklentileri.
 • kitaba bağlı kalmamak gibi bi durum kesinlikle kabul edilir olmaz.
  ben bu filmin değil kitabın hayranı biri olarak filmleri izliyor olmamın amacı, kafamda yarattığım dünyayı görsel olarak görmek ve beynimde daha iyi yer etmesini sağlamak. farklı şeyler görmek, ekstra aksiyonlar yaşamak falan istemiyorum. zaten kaldı ki bu filmin sevenlerinin de büyük bi bölümü kitabı okuyanlardır. eğer kitabı okumayanları salona çekmek için farklı şeyler yapılırsa, eldeki fanatik kesimin tepkisini çeker.
 • harry potter ve azkaban tutsağı'ndan bu yana harry potter filmleri izlememe kararımı bozduracak olan filmdir sanki.
  bu film de vizyona girecek, bitecek, kitap-film-seri(ne denirse artık) herkesin dilinden düşecek ve o zaman gidip akıllı uslu seyredip hepsini bitireceğim.
 • 15 temmuz 2011'de gösterime girecek olan filmdir. yapım ekibi ve cast'ın büyük çoğunluğu part 1*le aynıdır. 3d olarak çekilen film, gösterime 3d ve 2d seçenekleriyle girecek. aynı hafta part 1 de bazı sinemalarda tekrar vizyona girecek. 3d olarak çekilmeyen ilk filmin ikinci gösterime 3d çevirim işleminden geçirilip geçirilmeyeceği kesin değil. (yaparlarsa da daha önceki çevirim örneklerde* gördüğümüz gibi başarısız olur.)

  filme yönetmen/senarist müdahelesinin de nasıl olacağını merakla beklemekteyiz. serinin diğer filmlerinin (alfonso cuaron'un filmini tenzih ederek) aksine part 1'de kurguya yapılan müdaheleler (hedwig'in ölme şekli, godric's hollow'a polyjuice'suz gidilmesi vs.) bana göre oldukça yerindeydi.

  bu filme de tom riddle'ın yarattığı harry ve hermione ilüzyonlarının öpüşme sahnesi gibi bir espri katmak isterlerse, zamanın berisinden gelen bir önerim olabilir kendilerine:
  (bkz: #11368954)

  filmi çoktan çektilerse de bir tarafına montajlayıversinler artık.
 • keşke part'lara bölmek yerine tek rar dosyasında upload etselermiş film daha çok tutardı.
 • hasretle beklenecek olandır, merakla beklenendir ama bir o kadar da gelmesin izlenmesin bitti-gitti olmasın diye düşünmeye iten dilemma'lı durum sebebidir.
 • --- spoiler ---

  en çok merak edilen sahnesi hiç kuşkusuz the prince's tale bölümünün nasıl aktarılacağıdır.

  --- spoiler ---
 • vincent crabbe karakterinin yer almayacağı filmdir. kitaptaki rolü tamamiyle goyle kardeşimize devretmiş, sessiz sedasız terketmiş mekanı.

  --- spoiler ---

  hogwarts savaşı esnasında room of requirement'taki son potter-malfoy kapışması beyazperdeye nasıl aktarılacak, crabbe yerine goyle mu ölecek merak ettim şimdi. hmm.

  --- spoiler ---
 • odamda titreyen mum ışığı, dışarda yağmurun büyüleyici sesiyle harry potter theme müziğinin derinden kulağıma çalınmasıyla birlikte duygusal anlar yaşıyorum ve şimdiden söylüyorum, her sahnesinde bitiyor olduğunu bileceğim için duygulanacağım, bittiğinde ağlayacağım film, * eminim. resmen harry potter'la büyüdü bir nesil, ben de o nesildenim işte, ilerde anlatıcaz bebelerimize, bizim zamanımızda harry potter vardı diye...ne acaip...ne tuhaf...

  15 temmuz 2011 gelmesin istiyorum.
 • --- spoiler ---

  eğer the prince's tale bölümünü hakkıyla sinema perdesine aktarmazsa, filmin yönetmeni david yates'e sütümü helal etmeyeceğim filmdir. part:1 'de zaten yeterince severus göremedik ama kitapta da öyleydi zaten dedik ses çıkarmadık amaa , severus snape'e hakettiği sonu bahşetmezsen bittin olum sen yates, bittin!

  --- spoiler ---