şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cok tatsiz bir olay. dusunsenize butun maceralar, en akla gelmez seyler yasanip bitmis, koskoca hogwarts tarihinin en buyuk buyucusu dumbledore vefat etmis, yine gelmis gecmis en iyi quidditch oyuncularindan, voldemort'u defalarca alt etmis, en sonunda da yok etmis harry potter okuldan mezun olali yillar olmus. nereye gitsen bunlarin anilari var. hangi cilginca seyi yapsan fred'le george bin kat daha beterini yapmis, buyuculuk tarihinin en buyuk savasi yine bu topraklarda verilmis. olumler olmus, acilar yasanmis, nice kupalar kaldirilmis ve nice kahramanlar ortaya cikmis (neville, hermione, ron, fred, george, luna lovegood...)

saka maka ben olsam gitmezdim. ne yapacagim bu saatten sonra buyuculuk ogrenip? gundelik hayatta ne isime yarayacak? ailem buyucuyse onlardan uc bes sey ogrenir otururdum oturdugum yerde, yok eger muggle'larsa acardim kitaplari ordan ogrenirdim hermonie gibi.
  • bi de bunu gerçek dünyaya uyarlarsın. elektronun dahi kütlesi hesaplanmış, pisagor teoremi ortaya atılmış, nice algoritmalar yazılmış, ne biçim edebi eserler ortaya çıkmış, daha okula niye gidesin ki?*