şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: işkur.gov.tr)

editör:başlık başa kalmış.
  • cevaplar
    c.1. rowling in ro su
    c.2. harry nin gözleri mavi
    c.3. cengiz kurtoğlunun saçları mavi
    c.4. harry nin karakteri şekillenirken cengiz k. dinlemiş olması onu çocuğu yapmaz.
    c.5. cengiz kurtoğlu galatasaray quidick takımında kaptandı renk seçimi ondan bunu bilmeyecek kadar cahil olmana şaşırdım. onun için devam etmicem açıklamalarıma ama
    sen kimin maşasısın? voldermort mu gönderdi seni ha? mcgonagall görünümlü lestrange mısın? gilderoy lockhart tipli argus filch bu iftiralar ciddi iftiralar. gerekli yerlere ilettim ve yarın hakkında ankara ağır ceza mahkemesine suç duyurusunda bulunacağını bildirdi albus percival wulfric brian dumbledore. amacın her neyse doğru yola dön zümrüdüanka yoldaşlığında her zaman sana bile yer var.
  • insanların neden sağda solda ekşi sözlük yazarlarına sövüp durduğunu gösteren kavram.

"ekonomi ne halde siz geyik yapıyorsunuz"
    "geyik yaptığınıza göre işsiz olmalısınız, iş bulun" (hafta içi saat 4'te)
    "bu mizahı beğenmedim o zaman beğenen insanlara laf söylemeliyim"
    "ben sizin gibi boş değilim, doluyum ben, dopdoluyum, böyle şeylere vakit harcamam"

ortalık bunlardan geçilmiyor da ondan.

peki bu başlığa gelip beğenmeyen, parçası olmak istemeyen, geyik yapmak istemeyen, toplumsal sorunlarla ilgili şeyler okumak yazmak isteyen başka yazarlar yok mu, tabii ki var. ama bu başlığa tıkladıktan sonra usulca okumak ve yazmak istedikleri başlıklara geçip oraya yazıyorlar.

haliyle geriye sadece bu yukarıdaki gibi düşünüp yazanlar kalıyor. dışarıdan bakan biri de sözlük yazarlarını tahammülsüz, üst komşusu kavga ederken televizyonun sesini kısıp saatlerce kavgayı dinleyen, aynı komşu yarım saat şarkılar söyleyip gülüp eğlenecek olsa kapısında bitip sessiz olun ayıptır diyen gergin amca olarak görüyor.

halbuki hepimiz öyle değiliz, gelip bakıp geçiyoruz ama siz göremiyorsunuz sevgili okurlar, moderasyon diye bir şey olmadığı için de bunları görüyorsunuz.

mesela normalde bu entry "entry başlığın sözlükteki haliyle ilgili" denerek diğerleriyle birlikte silinmeli. ama aynı normalde ben zaten böyle bir entry girmemeliyim. kısmet.

siz de çok ses yapmayın, uslu uslu eğlenin, ayıp yahu, dolar çıkıyor.

edit: başlığı açan kişi terk etmiş. hemen üstte "ekonomi ne halde siz ne anlatıyorsunuz" temalı bir entry vardı, o da terk etmiş. sonra da başlık sözlüğün derin kuyusuna doğru yol almış. bu şimdilik dursun burada.
  • harry potter’ın eltim olması ve cengiz kurtoğlu ile uzaktan yakından alakam olmaması sebebiyle yakan beyandır. ha ilk entry silinmiş olayı bilmiyorum ama başlık söylediğim gerekçelerden ötürü hayal ürünüdür.