şükela:  tümü | bugün
 • david ayer'in pro-war dünyasında ki bireyin açmazları üzerinden tanımladığı filmi; öfke üzerine yapılmış bir belgesel gibi. freddy rodríguez içerden parçalanırken-christian bale resmen kendini kaybediyor. özgür akan; dolaylı olarak yoldan çıkmış-hali vakti yerinde bir bağımsız yapım.
 • amerikada 10 kasım 2006 da vizyona girecek olan film.christian balein filmdeki rolüyle oscar adayı olacağı söyleniyor, izleyip görücez bakalım.
 • christian bale in saç kesimiyle kızları eriteceği belli olan film. eva longoria da yine rol yapamıyor sanırım.
 • turkceye acimasiz hayat diye cevrilen film.
 • los angeles yaşam tarzından, meksika'daki fakirliğe; savaşın sonradan askerler üzerinde bıraktığı etkiden, aşka ve normallikle delilik arasındaki çizgiye kadar birçok şey anlatan çok etkili bir film. christian bale'in oyunculuğuyla filme çok büyük bir katkı yaptığı da yadsınamaz bir gerçek.
 • harika bir film. aynı zamanda vizyon a girdigi babelden cok daha guzel bir film iken filmi izleyenlerin/begenenlerin sayısı babele gore cok dusuk.
 • şahsi kanaatimce david ayer'in 2001 yılında the fast and the furious gibi abuk bir film çekmiş olmasından hakettiği ilgiyi göremeyen başarılı film.
 • christian bale in kafayi tirlatmakta olan adami kitabina gore ve de hakkini vererek oynadigi filmdir. hatta oyle basarili oynamis ki kendisinde bu ariza hallerinden yeterince bulundugunu kesinlikle dusunmeye baslamis durumdayim. elin gavurunu tebrik eden adam olmaktan bikmayiz tabi, adamlar en ufacik sahnelerin hakkini vermek adina gosterdikleri emegi gordukten sonra.
 • nasıl beğenildiğine bir türlü anlam veremediğim film.

  --- spoiler ---

  bir kere karakter derinliği yeterince verilmiyor. bale, önceden savaşmış bir asker ne ala ama ben buna daha önce neler olduğunu, niye böyle piskopatlaştığını da derinlemesine öğrenmek isterim. öyle iki diyalogla geçiştirelecek bir konu değil çünkü film bunun üstüne kurulmuş. bale'in oynadığı karakterin piskopatlığı yeterince derin verilememiş. takıldığı hatunun kafasına silah dayamasına kadar zaten normal bir gangster imajı çiziyor. böyle olduğunu ancak filmin sonlarına doğru anlayabiliyoruz ki daha önceden böyle emareler az olduğu için filmin ne hakkında olduğu seyirci tarafından bir türlü kavranamıyor ve filmden kopuluyor. filmi izlemeden önce filmle alakalı hiçbir şey okumadığım için bunun savaşamış insanların psikolojisi üzerine olduğunu ancak filmden sonra okuduğum yorumlarda anlayabiliyorum.

  onun dışında beyaz zenciler rolü iki karaktere de olmamış. gerek oyunculukların pek başarılı olmaması ve gerekse zorlama yazılmış diyaloglar bunu ortaya çıkarıyor. devamlı küfür etmeler, alakasız konuşmalar tam oturtulamamış ve yapay durmuş.

  film, anlatmak istediğini yeteri kadar ayrıntıyla vermiyor. onun yerine bolca gereksiz sahne sunuyor. olmamış diyor 10 üzerinden 2 veriyoruz.

  --- spoiler ---