şükela:  tümü | bugün
  • hakkında söylenecek çok şey olan değerli yazar murakami hazretlerinin kitaplarını okuyan herkesin beğeneceği harika ötesi arşiv.

murakami’nin kişisel arşivinde yer alan 3,350 şarkılık listenin spotify'da derlenmiş halini sizlere sunmaktan büyük bir kıvanç duyuyorum. buyurunuz efendim...

https://open.spotify.com/…st/7lxqhxqclpyc76c85v7zs2
  • cogu caz muziginden olusturulan 10.000 kusur dev lp koleksiyonunun bir kismini calisma odasininin gorundugu bir fotoda gorup , bayilabilirsiniz :) calisirken her muzik dinledigini soylemisti.yukaridaki entry`deki seckiyi de dinlemeden gecmeyin, cidden sahane.
  • az önce "sınırın güneyinde güneşin batısında" adlı eserini bitirdim. kitabın tanıtımında da yazdığı üzere romanın karakteri olan "hacime" 2 adet caz klübünün sahibidir.

buradan yola çıkarak şöyle diyebiliriz:

haruki'nin ilham kaynağıdır.

diğer bir tanım olarak kendisi belki de caz olmasaydı olmazdım diyebilir.

diğer kitaplarını okumadım ama kendisinin her kitabı için bir şarkısının olduğunu da düşünüyorum. düğün şarkıları gibi, kendisinin de kitaplarına adadigi şarkılar.
  • az önce 3,350 şarkılık caz arşivini spotify'da playlisyt halinde bulabileceğimi öğrendim. şu an tek istediğim telefonumu kapatıp bir 5-6 saat arkada bu playlist çalarken en sevdiğim murakami kitabını okumak.