şükela:  tümü | bugün
 • en protest'inden rap yapar, ağzı var olup dili olmayanlar diyarında her daim konuşmayı kendine haklı vazife görmüş kişilik. diskografisi az ve özdür: illegal ep, sözlü dövüş sanatı (düet albüm onur uğur ile)

  en iyi çalışmalarından biri sokaktan gelen: https://soundcloud.com/…l/sokaktan-gelen-remastered
 • saian ve hayki arasında bir flow tarzına sahip rapçi. ama reddedemeyeceğim, gayet sağlam. en iyi girişi patron ile kotardığı iyi ki var olabilir.
 • (bkz: sol frame'da tanıdık birinin ismini görmek)

  pmc ile bozuşmasına üzüldüğüm müzisyen. müzisyen diyorum çünkü sadece bir mc değil. https://youtu.be/wmi1lh7uktc

  yaklaşık 10 senedir yoğun bir şekilde rap dinlesem de kendisini ilk orada tanıdım. bu benim ayıbım. bu kadar tanınmamasının bir diğer nedeni türkçe rapin uzun zamandır birilerinin tekelinde olmasından. böyle isimlere yer açmıyorlar. ekmeklerinden olacakları korkusu mu? bilemem. bence biraz kankacılık. ikinci bir neden bulacak olursam da parça olarak sürekli üretmiyor. genelde son dönemde mix/mastering işleri yapıyor piyasada.

  kısaca kendisini yetenekli buluyorum. başarılarının devamını diliyorum. umarım bir gün bir yerde çay içip sohbet etme imkanım olur. instagram'dan yazsam ne der acaba merak ediyorum.* bu arada sagopa kajmer'e harbiden benziyorsun.

  ayrıca o da fuat okulundan mezun.