şükela:  tümü | bugün
 • marmara üniversitesi ilâhiyat fakültesinde felsefe hocası. facebook'ta şöyle bir iletisi var.

  "bence, suud kıralı bizden ders almalı. mesela, yöneticilerimiz, soma'da 300 kişi katledildikten sonra, gidip işçi dövdüler.
  suud kıralı'na tavsiyem, mina'ya gidip hacıları dövsün. en azından bir kaç hacı'yı eşşek sudan gelinceye kadar dövsün.
  şeriatçılık ve islamcılık bunu gerektirir.
  saygılarımı sunarım."

  sokrates'e bediüzzaman(zamânının hârikası) diyerek nurculara çakması da güzeldir ayrıca...
 • 1 eylül 2016 khk'sıyla -iktidar eleştirilerinden dolayı- pek çok akademisyen gibi üniversitedeki işinden edilen akademisyen, aydın, ahlakçı. her şeyden önce mersin gülnarlıdır, yörüktür de.

  şurda şöyle bir konuşması vardır: türkiye'nin medeniyet kurma potansiyeli var mı?

  konuşmasından bir pasaj:

  "osmanlı devleti batılı devletler karşısında sorunlarla karşılaşmaya başladıktan sonra bizim müelliflerimiz, yazarlarımız, idarecilerimiz sorunumuzun sadece teknik alanda olduğunu zannetmişlerdir. bu yanlışı fark edinceye kadar 200 yıl kaybettik osmanlı devletinde. bunun böyle olmdığını tanzimatta, meşrutiyet döneminde fark ettik ama iş işten geçmişti. 200 yıla yakın meseleyi teknik zannettiler. değerler, kültür, medeniyet, dinî düşünce, ahlakî hayat gibi alanlarda yapılacak değişiklikleri, dönüşümleri hiç fark etmediler, edemediler. bugünkü yöneticilerimiz, üniversite hocaları da maalesef fark edemiyorlar. meseleyi hâlâ silah, araba tekeri, yol, köprü zannediyorlar. çok ayıp oluyor. 200 yıllık tecrübeden sonra bu noktaya gelmemiz çok ayıp bir şey."

  ayrıca blog'u da vardır, şurdan ulaşılabilir yazılarına: http://harunanay.blogspot.com.tr/

  son olarak, iktidara ulaştıktan sonra yükselen dindarlığı dindarımsılık olarak ifade etmesi, kavramsallaştırması da dikkat çekicidir. atlantis dindarımsılarının düşünce özgürlüğü