şükela:  tümü | bugün
  • hedefindeki, olası bir milletvekilliği
    ya da o olmazsa bir belediye başkanlığı için
    kentteki tüm cenaze ve düğünleri takip ederek bunlara katılan,
    (öyle ki hemen hemen tüm zamanını bunlara ayıran)
    ve bu tanıtım için gittiği düğünlerde taktığı altınlar için küçük bir servet harcadığı söylenen
    eto başkanı.

not:
    23.11.2013 itibariyle akp 'den büyükşehir belediyesi başkan adaylığını sonunda kaptığı söyleniyor.
  • eskişehir ticaret odası başkanı.

edit:

harun karacan kimdir?

ak parti’nin 2014’te yapılacak yerel seçimlerde eskişehir büyükşehir belediye başkan adayı harun karacan kimdir?

1966 yılında eskişehir’de doğan harun karacan, karacan şirketler grubu yönetim kurulu başkanıdır. eskişehir ticaret odası başkanı ve türkiye odalar ve borsalar birliği yönetim kurulu üyesidir. karacan şirketler grubu yönetim kurulu başkanlığını 1990’lı yılların başında babası ali karacan’dan devralan harun karacan, şirketinin kurumsallaşma sürecini tamamlamıştır.

akaryakıt istasyonu ile başlayan büyüme süreci, türkiye’nin önde gelen enerji markaları ile gerçekleştirilen yakın işbirliği ile büyük bir ivme kazandı. her yıl artan istasyon sayısı ile birlikte karacan grup, bölgenin akaryakıt sektöründeki lider kurumlarından biri oldu.

harun karacan ayrıca eskişehir’den yeni bir marka çıkarma hedefi doğrultusunda, yakın zamanda laçin markası ile maden suyu sektörüne de adım attı.

harun karacan iş yaşamındaki başarılarının yanı sıra, birçok sosyal sorumluluk projesine de imzasını attı. insani ilişkilerindeki pozitif enerjisi ve oluşturduğu sinerjiyle iş dünyasının da takdirlerini kazandı.

2009 yılında eskişehir ticaret odası başkanlığına seçilen harun karacan, 2011 yılında ise türkiye odalar ve borsalar birliği yönetim kurulu üyesi oldu.

harun karacan tobb bünyesinde; ticaret odaları konsey üyesi, petrol ve petrol ürünleri sanayi meclisi üyesi, genç girişimciler kurulundan sorumlu yönetim kurulu üyesi, telekomünikasyon kurulundan sorumlu yönetim kurulu üyesi, bilgisayar ve iletişim teknolojileri meclisinden sorumlu yönetim kurulu üyesi, bilgisayar meclisinden sorumlu yönetim kurulu üyesi, medya ve iletişim meclisinden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

harun karacan aynı zamanda, eskişehir ticaret odası eğitim ve sosyal hizmetler vakfı başkanlığı, eskişehir il kadın girişimciler kurulu onursal başkanlığı, formula istanbul yatırım a.ş. yönetim kurulu başkan vekilliği, tabgis yüksek istişare konseyi üyeliği, türk eğitim vakfı eskişehir şube başkanlığı, yunusemre kültür sanat ve turizm vakfı yönetim kurulu üyeliği, 2013 türk dünyası kültür başkenti ajansı yönetim kurulu üyeliği ve bebka yönetim kurulu üyeliği görevlerine devam etmektedir. karacan, evli ve iki çocuk babasıdır.
  • ne ara uyuduğunu, yemek yediğini merak ettiğim iş adamı. hangi sergiye, düğüne, cenazeye giderseniz kendisini görebilirsiniz. sabah erken saatte işinin başında olmasıyla ve titizliğiyle meşhurmuş, diyenlerin yalancısıyım. eto başkanı olmasının yanı sıra türkiye odalar ve borsalar birliği yönetim kurulu üyesi'dir.
  • bu aralar adı akp'nin büyükşehir belediyesi aday adayı olarak geçen isim. eskişehir ticaret odası başkanı'dır aynı zamanda.

modern düşünceleri olan ve ticaretin eskişehir'deki dinamik isimlerindendir. eskişehir'e emekleri büyük olmuştur ve son dönemde yılmaz büyükerşen ile arası iyi olmadığı söylentileri var. hoca'nın, kendisine saygısızlık yaptığı ve eto'nun projelerini özellikle desteklemediği, imar vermediği ve hatta makamında saygısızlık yaptığı gibi laflar aldı başını gitti. yılmaz büyükerşen'in çevresindeki danışman ve yardımcı kadrosundaki gebeşler yüzünden bütün şehirle arası bozulmuş durumda zaten. adaylığı kesinleşirse, büyük ihtimalle eskişehir'i haritada "sarı" renge çevirecek kabiliyette ve şehirde sevilen birisidir. hocamızın, yeni yüzlerle yeni şeyler yapmasının vakti geldi.

neyse ki; korktuğum başıma gelmedi. hoca yine aldı seçimi. dördüncü dönemi de hayırlı olsun şehrime.
  • 2014 yerel seçimlerinde akpden eskişehir büyükşehir belediye başkanı adayı olmuş.

http://www.2eylul.com.tr/…yi-belli-oldu-h24687.html
  • başbakan tarafından adaylığı trabzon da açıklanan ak parti eskişehir büyükşehir belediye başkan adayı.
    yerel gazatelerden takip ettiğimize göre bakanlar ve başbakan ile arası iyi olan birisiymiş. ancak şehir için
    biraz zayıf bir aday olduğu kanaatindeyim. eskişehir ticaret odası başkanı olarak daha çok zengin zümera nın tanıdğı isim gibi geliyor kulağa. yerlisi olarak hiç adını duymadım desem yeri var. belediye işleri için tecrübe gerekir. akp için
    burhan sakallı kesinlikle çok daha iyi bir aday ve oy potansiyeline sahip olabilirdi. sanırım ak parti yılmaz hocayı yine deviremeyeceklerini düşünüyor. büyük oynamıyor.
  • kendisi karacan şirketler grubunun yönetim kurulu başkanı. eskişehir'den adaylık sürecinde diğer aday adayları gibi doğrudan başvuruda bulunmamasına rağmen başbakanın telefondan vermiş olduğu talimatla aday olarak gösterileceği kesin gibi görünüyor
  • akp eskişehir büyükşehir belediyesi başkan adayı.

ah be harun abi akp den değil de her hangi bir partiden aday olsaydın oyum sanaydı ama ııı ıh. akp olmaz.. türkiye komünist partisine bile oy veririm ama akp'ye oy yok bundan sonra :/
  • hocaya karşı hiç şansı olmayan adam. kömür, şeker, altın filan kurtarmıyor eskişehir'de.

bir ihtimal ali ismail korkmaz'ı öldüren kişiler aday gösterilebilirdir. sonuçta destan yazdılar. iktidara yakışan bir ödüllendirme olurdu.
  • yılmaz büyükerşen'in pek tınlamayacağı vasat rakip.

http://www.itusozluk.com/…u-amk-liselisi_153243.jpg