• babasının karun gibi zengin olmasının dışında hiçbir vasfı olmayan bu muhteremin belediye başkanlığını kazanma ihtimali bile içimi ürpertiyor.

ömrü hayatında chp'ye oy vermemiş olan ben, 31 mart sabahına bu muhteremin belediye başkanı olduğu bir şehirde uyanmamak için sandığa gidip, ehven-i şer diyerek yılmaz büyükerşen'e oy vermeyi düşünür oldum.

yerel basının tamamını parsellemiş, yaklaşık bir aydan beri bütün gazetelerin ilk sayfasından para ben de panpa der gibi sırıtıyor.

facebook vs gibi sosyal medya sitelerine kaç bin dolarlık reklam verdiyse, ne zaman girerseniz kendisinin sırıtışıyla karşılaşıyorsunuz.

şu an itibariyle yerel basın başta olmak üzere, devlet kurumları ve türk dünyası kültür başkenti ajansının etik olmayan bir şekilde desteğini arkasına almıştır. alacağı ihalelerin hayaliyle yanıp tutuşan ticaret odası eşrafı da ellerini ovuşturarak kendisinin sırtını sıvazlamaktadır.

ayrıca facebook'a verdiği reklamlarda yüzü boyalı komando resimleri kullanmak suretiyle milliyetçi hamaset ile siyasi çıkar peşinde koşuyor olması açık konuşayım midemi bulandırdı.

"eskişehir'in evladı!" gibi boş sloganlarını da alıp gitmesi, eskişehir'in başına musallat olmamasını temenni ediyorum.

not: şaka bir yana, doğma büyüme eskişehirliyim, yedi sülalem eskişehirli ama hayatım boyunca "eskişehir'in evladıyım!" gibi boş bir şiar üzerinden ekmek yemeye çalışmadım :) ben mi çok safım lan acaba?!
  • hocaya karşı hiç şansı olmayan adam. kömür, şeker, altın filan kurtarmıyor eskişehir'de.

bir ihtimal ali ismail korkmaz'ı öldüren kişiler aday gösterilebilirdir. sonuçta destan yazdılar. iktidara yakışan bir ödüllendirme olurdu.
  • hasan polatkan bulvarı'ndaki seçim bürosunda akp ile alakalı tek bir şey yok. ne broşür, ne aviş, ne amblem ne de tayyip erdoğan'ın resmi. şaşırdım :/

ekleme: yazmayı unutmuşum, içeride mini etek altına uzun çizmeler giymiş ablalar falan vardı. ne iş?
  • o samimiyetsiz gülüşünü yediğim. gördün değil mi, evlat diye kimi bağrına bastı eskişehir?
  • sahsima gunde 2 3 adet sms yollayan insan. baskanimiz bugun su tvde baskanimiz bugun bu radyoda diye. sevgilim anam babam gardasim bu kadar mesaj atmiyor bana. sabah adamin mesajiyla uyaniyorum aksam onun mesajiyla yatiyorum. spam yapilirda bu kadar mi yapilir arkadas. teknolojiyi kullanalim derken bokunu cikartmis kendisi. isin kotu yani, belli bi numara olmadigi icin engelleyemiyorum da mesajlari. kendisine buradan sesleniyorum eski sevgili gibi zirt pirt mesaj atma abicim zaten sana hayatta oy vermezdim daha da vermem.
  • hedefindeki, olası bir milletvekilliği
    ya da o olmazsa bir belediye başkanlığı için
    kentteki tüm cenaze ve düğünleri takip ederek bunlara katılan,
    (öyle ki hemen hemen tüm zamanını bunlara ayıran)
    ve bu tanıtım için gittiği düğünlerde taktığı altınlar için küçük bir servet harcadığı söylenen
    eto başkanı.

not:
    23.11.2013 itibariyle akp 'den büyükşehir belediyesi başkan adaylığını sonunda kaptığı söyleniyor.
  • akp eskişehir büyükşehir belediyesi başkan adayı.

ah be harun abi akp den değil de her hangi bir partiden aday olsaydın oyum sanaydı ama ııı ıh. akp olmaz.. türkiye komünist partisine bile oy veririm ama akp'ye oy yok bundan sonra :/
  • yılmaz büyükerşen'in pek tınlamayacağı vasat rakip.

http://www.itusozluk.com/…u-amk-liselisi_153243.jpg
  • bildiğim kadarıyla akp eskişehir teşkilatı'ndan destek almayan belediye başkan adayı. sabah tüm servis güzergahlarında caddenin sağına/soluna park etmiş minibüslerin üstünde "eskişehir'in evladı" sloganıyla kendisini görmek mümkün.

işe giden afyonu patlamamış halde insanların karşısına her yerde çıkışıyla itici ötesi geliyor.

hoca epey fark atacak gibi.
hesabın var mı? giriş yap