şükela:  tümü | bugün
  • az önce "vermem seni ellere vermem" klibine denk geldim. klibindeki enteresanlıkları, giyimini, dansını, tüm bu gariplikleri bir yana bırakırsak ne sevimli bir şarkıymış ya hu dedim.
  • gir kanıma şarkısını halen deli gibi seviyorum.
  • sümer kolçakla bir akrabalığı var mıdır merak ettiğimdir.
  • gençliğimizi şekillendirdi. iyi işler yaptı. biz hala eskide yaşıyoruz.
  • tanrısını eczacı yapmış facebook'ta
    kimin olduğunu bilmeden girmiştim sayfaya, sporla ilgili orta okul öğrencisi aklıyla yazılmış tuhaf yazıları görünce kendi görüşlerimi belirttim ister istemez.
    bu gazoz kapağı illuminaticileriylede iki dakkada papaz olduk.

bakın bana ne yazmış:
    arkadaşlar; aranızdaki fikir ayrılıklarını özel mesajlaşma ile yapın. yeterince huzursuz ve kaotik bir süreçteyiz, bir daha olmasın lütfen. ben spor yapmam. sadece çok yürürüm mesela. geçenlerde cahit berkay'a rastladım; o yaşta ve hala sigara, alkol tükettiği halde bir dinçlik vardı. pilates yapmaya başlamış ve çok faydasını görmüş. zaten onun demesine gerek yok, ben gördüm de sordum. koşullar uygunsa, başlayın derim. ben de başlamaya karar verdim. sevgiyle kalın...

yeterince huzursuz ve kaotik bir süreçteymişiz.. yahu memleketin bu hale gelmesinde payı olan insanlar sizsiniz. senin hanımağan değilmi açılımı saçılımı destekleyen!

gazoz kapağı sporcusuyla yazışmamda aşağıda, adamdaki üsluba dikkat edin. (yazım hatalarıda kendisine aittir)
    sözün özünü baştan yazıyım,insan ihtisası olmayan konuda birşey yazmamalı ve de yazdırmamalı!

gazoz kapağı sporcusunun(g.k.s.) açtığı konu başlığı: her gece yatmadan 1 bardak suya 1 çorba kaşığı elma sirkesi içelim...ve unutmamamız gereken en önemli şey ne kadar iyi beslenirsek beslenelim spor olmazsa tek kürekli bir kayık gibi döner durur ancak ileri gidemeyeciğimizdir...yürüyüşün her yaşta yapılabilecek kalbi yormadan kaslara yüklenmeden yapılabilecek en kolay ve doğru spor olduğunu paylaşmak istedim

ben: neden kaslara yüklenilmemesi gerektiğini anlayamadım. kası güçlü kılmak için belli oranda, uygun teknikle kası zorlayıcı idman yapılmalı.

g.k.s.: niyetim polemik değil ancak hayatında spor yapmamış insanların belli yaştan spora başlamaları mümkün değil hatta tehlikeli bazı durumlara dahi sebeb olabilir dikkat ettiyseniz her yaştan insan için dedim yazımda.ayrıca ben eski milli atletim ve hala agırlık çalışıyorken belli yaştan sonra spora başlayacak insanlara bunu öneremem ve önermemde!!!

ben: kası zorlamak için illa spor aletlerine ve dumbell gibi ağırlıklara ihtiyaç duyulmayabilir. insanın kendi bedeni yeterince ağır olabilir kas egzersizleri için. örneğin squat, lunge gibi egzesizler ve hyperextension sehpasında icra edilen hareketler bu mahiyettedir.

g.k.s.: squat sirta agirlikla oturup kalkma hareketidir arkadasim ve ben 30 senedir squat calisirim spora yeni baslamis biri yaptimi birak sporu yurumesi bile zor olablilir dizleri inanilmaz zorlar hele full squatsa bu...ben belli yastan sonra sadece yuruyusu tavsiye etmeye devam ediyorum.omur boyu yapmaya devam edilebilecek tek spor.80 yasindaki bir abimize nasil squat onerirsiniz anlamiyorum...bu isi iyi bilirim

ben: 1. spor salonunda yapılan hiçbir hareketi ağırlıkla yapma zorunluluğu yoktur. ağırlıksız yapılan squatara da google dan bakabilirsin.
    2. fitness ve vücut geliştirme programlarında icra edilen hareketlerin bir kısmı da doktorların fizik tedavilerde uyguladıkları hareketlerdir. nitekim, spor salonlarına gelip ağırlık takmadan leg extension gibi makinaları kullanan kısmi felçli yaşlı insanlar bulunmaktadır.

g.k.s.: yaz bir yazı millete çaprı yap banada anlatma yaşın kadardır antreman yapıyorum polemiğe girmedikçe uzatıyosun.kalp ritmini düzenleyen vücudu hiç zorlamayan her yaşta yapılması mümkün olan tek spor yürüyüştür leg extension,squat,bench press,dumbell curl,arnold press,french press,butterfly,spiderman pushupps vsvs uzar gider kim ne anlıycak? bilgi yarıştırmıyoruz zaten yarıştıramazsın milletin anlayabileceği dili konuşuyoruz kimse ömür boyu ağırlık çalışma programına devam edemez,hareketleride bilemez spor salo nunada gitmez ama herkes her yaşta yürüyebilir önemli olanda hayat boyu sürdürübilecel alışkanlıklardır

ben konuyu derinleştirdikçe gazoz kapağı sporcusu tribal hallere girdi. hem sosyal paylaşım sitesinde konu başlığı açıcaksın, ardından kavram kargaşası yaratan birtakım şeyler söylüceksin, ondan sonrada bişey sorulunca bik bik polemik polemik diye geziceksin.. son olarak sahneye kolçak harun paşa hazretleri çıkıp nasihat verecek..
    yok öyle yağma!
    sizin şarkılarınızla büyümüştük
    ama söylediğiniz şarkıların kendinize bir katkısı olmamış
  • çok küçükken, bir yarışma programını izlerken ''karşıyım her şeye'' şarkısıyla denk gelmiştim bu adama. o gün bu gündür hala dinlerim. diğer şarkılarını da dinledim ama favorim bu şarkısı. hele ilk dinleyişimde acayip bağımlılık yapmıştı...

günümüzde neden hiç denk gelmiyor, sanatçıyım diye geçinen insanlardan sıra kalmıyor mu acaba diye merak ettiğim sanatçı.
  • dün gece rüyamda hatunun birisiyle evlendigini gördügüm herif.

ne icirdiniz lan bana?
  • kıvrak dansların kıvırıcık kralı.
    (bkz: gir kanıma)
  • şu topraklarda yoğrulmuş en delikanlı adamdır.
  • muhteşem bir bas gitarist olduğunu duyunca** çok şaşırdığım sanatçı. şu durumda kafamda levent yüksel-harun kolçak eşleşmesi gerçekleşti.

acaba bendeniz de bas çalıyor muydu?

hesabın var mı? giriş yap