şükela:  tümü | bugün
  • yuh! harun kolçak'ın şarkılarından oluşan feat albüm. lan harika, olm şahane. 90'cılar dellenin.
  • uzun zaman sonra çok sevdiğim bir sanatçının albümünü almanın keyfini yaşadım.
    üstelik çeyrek asırdır sesini her duyduğumda sıcak gelen, hep sevdiğim insanın...
    gidin alın ki emeğinin karşılığını görsün, siz de albümün için açıp okumanın kokusunu hissetmenin, cd'ye dokunmanın gerçekliğini hissedin. kaliteli ses kaydının farkını hatırlayın.
  • 90'lar seven insanlar için çok da gerekli olmayan albümdür. zaten şarkıların orijinal versiyonlarını cayır cayır dinliyorduk.
  • yoğun kişisel gündemim nedeniyle, yenice haberdar olduğum ve dinlediğim güzel albüm.

80'lerde çocuk olan (sonlarına doğru ergendik gerçi), 90'larda ise özlemeyi, sevmeyi, kaybetmeyi öğrenmiş bir adam olarak, o yıllarda hep sert müzik dinlemem rağmen, yufka tarafında yer bulmuş yüreğimin meğer bu üstün adamın şarkıları. zamanında kıymetini bilememişiz o güzel eserlerin.

tek tur dinleme üzerine söyleyebileceklerim şunlar:

- gökhan türkmen'in ölümcül yorumu.
    - yaşar'ın , serdar ortaç'a selam çakarcasına, ''neden ayrıl diyolla'' deyişi.
    - aralarındaki aşk reklam mıydı, kötü mü ayrıldılar bilemem ama bu albüme bendeniz yakışırdı açıkçası diye düşünmeden edememem.
    - şarkıya ve yorumlara özel olarak yaşanan duygu yoğunluğundan, ''bile bile'' şarkısını sonuna kadar dinleyememem.
    - umut kuzey'in (zaman zaman haluk levent'e doğru kaysa da) şaşırtıcı güzel yorumu.

televizyonda ilk gözükmesine şahit olmuş, deri ceketli ve kot pantolonuyla kendine has dansını ilk izleyişimi dün gibi hatırladığım, türk pop müziğine harika izler bırakmış harun kolçak'a, güzel bir saygı albümü olmuş velhasıl.

dinleyiniz, pişman olmazsınız.
  • müthiş bir albüm. uzun süredir sıkılmadan defalarca dinlediğim bir albüm olmamıştı. şarkılarını çocukken dinlediğimde hissettiğim başka, şimdi dinlediğimde ise bambaşka şeyler hissettiriyor. büyümüşüz vesselam.

bu arada, hoş geldin harun abi.
  • gülçin ergül'ün ağlat beni yorumunun damga vurduğu albümdür.
  • yaşım yüzünden (bkz: harun taştan) ile karıştırıp drift albümü çıkardığını düşündüğüm.
  • albüm çıkalı tam 1 ay olmuş.abartısız hergün birkaç şarkısını dinliyorum.

(bkz: ağlat beni)
    (bkz: yanımda kal)
    (bkz: haketmedim ayrılığı)
    (bkz: gitme seviyorum)
    (bkz: elimde değil)

hepsi muhteşemler.uzun seneler sonra bir arkadaşımla bir yerlerde rastlaşmışım da yeniden görüşmeye başlamışım gibi bi his verdi ilk dinlediğimde bu albüm bana.albümlerin yeni derlemelerini falan çok fazla seven birisi değilimdir ama bu albüm çok başka olmuş gerçekten.

çok iyisin harun kolçak
  • radyoda ilk "yanımda kal"la keşfettim bunu. sonra diğer şarkılar neymiş albümde, deyip youtube'a koştum. ve koşturmam, albümü almaya gitmeyle devam etti.
    tanıdık şarkılar ve başarılı yorumlar birleşmiş ve ortaya "olmuş bu" dedirten güzellik çıkmış.
    uzun bir süre yollarda bana eşlik edecek bu güzel albüm.
  • gökhan türkmen ve taş taşçı ne kadar mükemmel yorumcular olduğunu yine göstermişler. ayrıca harun kolçak çeyrek asır diye albüm yapıyorsa biz de yaşlanıyoruz seksendörtlüler...