şükela:  tümü | bugün
 • yuh! harun kolçak'ın şarkılarından oluşan feat albüm. lan harika, olm şahane. 90'cılar dellenin.
 • 90'lar seven insanlar için çok da gerekli olmayan albümdür. zaten şarkıların orijinal versiyonlarını cayır cayır dinliyorduk.
 • yoğun kişisel gündemim nedeniyle, yenice haberdar olduğum ve dinlediğim güzel albüm.

  80'lerde çocuk olan (sonlarına doğru ergendik gerçi), 90'larda ise özlemeyi, sevmeyi, kaybetmeyi öğrenmiş bir adam olarak, o yıllarda hep sert müzik dinlemem rağmen, yufka tarafında yer bulmuş yüreğimin meğer bu üstün adamın şarkıları. zamanında kıymetini bilememişiz o güzel eserlerin.

  tek tur dinleme üzerine söyleyebileceklerim şunlar:

  - gökhan türkmen'in ölümcül yorumu.
  - yaşar'ın , serdar ortaç'a selam çakarcasına, ''neden ayrıl diyolla'' deyişi.
  - aralarındaki aşk reklam mıydı, kötü mü ayrıldılar bilemem ama bu albüme bendeniz yakışırdı açıkçası diye düşünmeden edememem.
  - şarkıya ve yorumlara özel olarak yaşanan duygu yoğunluğundan, ''bile bile'' şarkısını sonuna kadar dinleyememem.
  - umut kuzey'in (zaman zaman haluk levent'e doğru kaysa da) şaşırtıcı güzel yorumu.

  televizyonda ilk gözükmesine şahit olmuş, deri ceketli ve kot pantolonuyla kendine has dansını ilk izleyişimi dün gibi hatırladığım, türk pop müziğine harika izler bırakmış harun kolçak'a, güzel bir saygı albümü olmuş velhasıl.

  dinleyiniz, pişman olmazsınız.
 • müthiş bir albüm. uzun süredir sıkılmadan defalarca dinlediğim bir albüm olmamıştı. şarkılarını çocukken dinlediğimde hissettiğim başka, şimdi dinlediğimde ise bambaşka şeyler hissettiriyor. büyümüşüz vesselam.

  bu arada, hoş geldin harun abi.
 • gülçin ergül'ün ağlat beni yorumunun damga vurduğu albümdür.
 • yaşım yüzünden (bkz: harun taştan) ile karıştırıp drift albümü çıkardığını düşündüğüm.
 • gökhan türkmen ve taş taşçı ne kadar mükemmel yorumcular olduğunu yine göstermişler. ayrıca harun kolçak çeyrek asır diye albüm yapıyorsa biz de yaşlanıyoruz seksendörtlüler...
 • kubat'ın kendi tarzı dışına çıkarak eşlik ettiği (bkz: dualarım yoluna) parçası albümdeki en sıradışı çalışma olmuştur.genel olarak son zamanlarda çıkan en dinlenesi albümlerden biridir.
 • az evvel dijital olarak edindigim albüm. vay be yaslanmisiz lan, bir de ne cok kalp kirikliklarimiz varmis ergenken. ınsan geriye dogru müthis bir zaman sicramasi yasiyor albümü dinlerken. eskinin büyük ama bugün icin basit olaylari hatirlayip kâh gülümsüyor, kâh eski haline hayret ediyor.

  helal sana harun abi, mükemmel olmus albümün.
 • şahane olmuş best of albümüdür. düzenlemeler de çok güzel olmuş , harun reyizin 90'lı yılların çocuk / ergenlerinin hafızalarında aslında ne kadar yer edindiğini tekrar hatırlatmasıyla da gönlümüzü kazanmıştır .

  iskender paydaş'ın aranje ve prodüksyon konusunda ne kadar usta olduğunu bir kez daha göstermesi de takdire şayan .

  ayrı ayrı bütün şarkıları çok beğendim , eşlik edecek diğer şarkıcılar da iyi seçilmiş . bedük - kubat ve yaşar 'ın düetleri benim gözümde bir adım önde . vermem seni ellere ve deli et beni ise çocukluğumun favori şarkılarımdan olduğu için onların yeri de ayrı .

  netice itibariyle dinleyiniz , dinletiniz .