• niye tabutu açıp selfie çekmemişler anlamadım.
  • şehit cenazesinde tabuta dirseğini dayayıp miting yapan siyasilerin olduğu yerde çok da anormal bir hareket değildir. öyle başa böyle tarak.

tek üzüldüğüm harun kolçak'a saygısızlık yapılmış olması.

edit: imla
  • keşke harun abi 5 dakikalığına canlanıp tabuttan fırlayıp şunlara bir araba sopa çekseydi, ah ulan içimin yağları erirdi...

not: sanırım baba olmadığı halde "bir araba sopa çekmek" deyimini kullanan ilk insanım. içim baba olmuşsa demek ki...
  • iliklerime kadar utandığım durumdur. evet modern toplum bu. tüm değerlerin altını boşalttık. acı,gurur,başarı ve en çok da ölüm. artık sadece gösteriden ibaret bunlar. hepimizin dolaylı veya dolaysız şekilde içinde bulunduğu anlamsızlık.sadece olmak için olunan durumlar. paylaşım ve samimiyetten uzak.sadece üç beş beğeni için yapılan maymunluk.sevdiğin bir şeyi paylaşmaktan daha öte bir durum bu.sosyal bir rahatsızlık.acının paylaşılmasından öte reklamcılık. evet ben de oradaydım.acıdan bahsetmiyorum ama ben de oradaydım. ve işte bu da ispatım.
  • insanların bazısını böcekten daha itici görmeye başladığım acayip zamanlarda haklılığımı ortaya koymuş rezaletten öte bir durum.

şapkalı kimse belli tiniyetsiz. kızıl saçlı kadın bir de okşama yapıyor tabuta sokakta kedi yavrusunu elinin ucuyla elleyen o tipler gibi.
    şapkalı elini attığı anda hoca tekbir getirdi. mesaj almak isteyene çok ama alacak yok.
    sen de ölücen be insansı dendi o an amma...
    nafile!
  • #acimizbuyuk #yas #cenaze #funeral #rahmet #rip #followtofollow #liketolike #dietodie #cenazeqeyfi
  • bir de yalandan uzuluyormus gibi yapip, tabuta dokunuyor amin oglu.

utancimdan tamamini izleyemedigim goruntulerdir.
  • harun kolçak gibi naif ve nazik insanlar, işte bunlar yüzünden kanser olup gidiyorlar.
  • geçtiğimiz hafta dedemin kabrini ziyarete gittim. ( eyüp sultan mezarlığı) tepede türk bayraklı bir kabir görünce, ilgimi çekti önemli birisidir diye, dönüşte oraya da çıkıp dua ederim diye düşündüm.

türk bayraklı kabire doğru vardım ki, rahmetli savcımız mehmet selim kiraz'a ait olduğunu gördüm. iki genç açmış telefonunu " evet şu an savcının mezarlığındayız, dua istiyoruz sizden de bro'lar" tarzı snap atıyor ya da instagram canlı yayını. inanmadım tabi, bişey de diyemedim.

biz küçükken apartmandan bir cenaze çıktığında, annemler 1 hafta televizyon sesini bile açtırmazlardı. cenaze sahibine bir hafta yemek götürülürdü. şimdi prim kasmak, takipçi kazanmak için ölüden medet uman bir güruh var.
hesabın var mı? giriş yap