şükela:  tümü | bugün
 • 1978 yilinda san francisco belediye konseyine secilmis ve boylece california'da herhangi bir belediye ofisine secilen ilk gay olma unvanini kazanmis kisi. ne yazik ki ayni sene, secildikten 11 ay sonra san francisco belediye binasinda, gay haklari yasasi onaylaninca konseyden ayrilan eski denetmen danny white tarafindan oldurulmustur.

  1994 de adina kurulmus olan harvey milk institute farkli cinsel tercihleri olan insanlara destek vermektedir
 • gus van santın yeni projesi milkte kendisini sean penn canladırıcakmış.
 • sean penn in sayesinde kaç gündür bi türlü kafamdan ismini atamadığım, bir zamanlar göstermiş olduğu cesarete hayran kaldığım kişi.
 • hayatta neler basardigini herkesin anlamasi icin hayatini anlatan milk filminde onu oynayan sean penn in oscar almasi gerekti.
 • milk i izledikten sonra tanıdım ve şunu öğrendim: hayatta bazı insanlar vardır ki onlara saygı duyulmaması imkansızdır. bu insanlar, diğer insanların çoğunun yaptığı gibi sadece kendilerini kurtarmaya çalışmazlar, bu insanlar tüm insanlık için yararlı bir şey yapmaya çalışanlardır. kötüsü nedir biliyor musunuz? maalesef bu insanlardan çok azının kıymeti yaşadığı vakit içerisinde öğrenilir. onları şu hayattan göçtüklerinde ya da göçtürttüklerinde anlaşılır değerleri , insanlık için ne kadar büyük bir şey yapmaya çalıştıkları. harvey milk onlardan birisiymiş.

  yaşamı boyunca amaçlarını özetleyen cümlelerden birazını saygı duyarak paylaşmak isterim.

  "kendime şunu sordum. bir suikast neyi engelleyebilir? beş kişi? on kişi? yüz? binlerce kişi? beynime giren kurşun beni öldürebilir ve kapılarımı kapatabilir fakat insanlardan devam etmelerini istiyorum. bu iş kişisel değil. ego veya güç ile de ilgili değil. özümüzle ilgili. sadece eşcinseller değil, siyahlar, asyalılar, yaşlılar, engelliler... umut olmadan, öz varolamaz. biliyorum ki sadece umutla yaşanamaz. ama umut olmadan da hayat yaşanmaya değer değildir. yani siz, hepiniz... onlara umut verin.''

  "özgürlük anıtı'nda der ki, bana fakir, ezilmiş, mutsuzu getirin ki onu serbest bırakayım! bağımsızlık bildirgesi'nde der ki, bütün insanlar eşit yaratılmıştır. hepimiz haklarımızı alacağız! bay biggs (jaack biggs: eşcinsellik karşıtı görüşlere sahip politikacı) ve bayan bryant (anita bryant: eşcinsel görüşlere karşı açıklamalarıyla o dönemde eşcinselliğe karşı duruşun simgesi olmuş reklam yıldızı) ve tüm şapşallar ne kadar denerseniz deneyin, özgürlük anıtı'ndan ve bağımsızlık bildirgesi'nden bu sözleri silemezsiniz!"
 • adamın birisi harvey milk e laf sokmaya çalışır. "siz aile ve toplumdan söz ediyorsunuz ama çocuk bile yapamıyorsunuz" milk cevap verir " tanrı biliyor ya denemeye devam ediyoruz".

  (bkz: bendeki göt hiçbirinizde yok)
 • sadece azınlık oldukları için görmezden gelinen, istenmeyen, hastalıklıymış gibi kaçılan insanların savunucusu. eşcinselliğin bir hastalık mı, genetik bozukluk mu yoksa olağan bir şey mi olduğunu tartışmıyorum. sadece var olan bir şey ve sen sadece farklı olduğu için bir "var"ı yok edemezsin. işte böyle söylüyor bu adam. sizin istemediğiniz şey bizim yaşam tarzımız ve bizim de yaşamaya hakkımız var diyor. ve o kadar haklı ki, bu yüzden öldürülüyor. sadece farklı olduğu için insanları öldürenlere karşı duracak, bu uğurda canını verebilecek bir adam bu. ve ülkesinin insanları bu adam için yapılmış filme ödül verirken, farklı olduğu için birilerini öldürmeye devam etmekte.
 • hem new yorker hem yahudi hem gey hem de solcu. tam benlik! bir de üstüne san francisco'ya gitmiş california'nın tozunu attırmış. şu anda aynı cesareti, kararlılığı gösterebilen gey var mı amerika'da?! saygıyla ve özlemle anıyorum.
 • amerikalı bir sludge/doom grubudur ayrıca.

  albümleri:
  my love is higher than your assessment of what my love could be
  courtesy and good will toward men
  the pleaser
  special wishes
  life... the best game in town
  s/t - the bob weston sessions
 • jimmy sommerville'in, you make me feel'in klibinde halkı selamlama görüntülerini kullanarak saygılarını sunduğu kişi.
hesabın var mı? giriş yap