• kardesi bob'la beraber miramax'i kuran adam
 • amerikan bagimsiz sinema cevresinde en bi korkulan ve sevilmeyen insanlardan biridir. kendisinden "zorba" diye bahsedilir, cogu oyuncuyu ve yonetmeni hungur hungur aglatmisligi vardir.
  iyi senaryolari "cekicez biz bunu" diye senaristi gaza getirirek ucuza alir, sonra da dogrudan rafa kaldirir, haklarini kendinde tutarak baska bi film sirketince o filmin ya da benzerinin yapilmasini engeller diye soylentiler vardir hakkinda, yalan olmak icin fazlasiyla yaygindir hatta..
 • biraderi bob'la birlikte, 1993 yılında haklarını 80m$'a disney'e devredip film yapımına devam ettikleri miramax'ı yaklaşık 130-140m$'a bırakıp twc - the weinstein company isimli yeni prodüksiyon şirketini açan yapımcı.
  tarantino, rodriguez, kevin smith gibi yönetmenlerin harvey'le gönül bağı olduğu düşünülürse bir kaç yıl içinde bağımsızların kalesi miramax'ın yerini twc'nin alacağını söylenebilir.
  harvey'nin neden disney'den ayrıldıkları konusunda sorulan soruya disney başkanını hedef göstererek verdiği cevap pek de kimse tarafından sevilmeyen harvey'nin 180 filmlik yapımcı kariyerini özetliyor...
  we have 65 baftas, 75 oscars, $2 billion in assets and hundreds of millions in profits. and, still, michael eisner won't renew my contract.
 • 2007 yılında gösterime girmesi beklenen uzun metrajlı animasyon teenage mutant ninja turtles'ın da yapımcısı.

  http://www.weinsteinco.com/
 • entourage'daki harvey weingard.

  yaman çelişki: (bkz: georgina chapman)
 • hollywood da köşebaşlarını tutmuş birçok yapımcı gibi o da yahudidir.
 • gelecek sene şu zamanlarda idris elba (nelson mandela rolüyle) ve nicole kidman'ı (grace kelly rolüyle) oscar'a ulaştırmaya çalışacak olan hollywood'un en zengini veya en zenginlerinden. ayrıca oscar istiyorsanız kapısını çalmanız gereken kişidir. herif çözmüş akademi'yi. oscar kazandırmadığı kişi kalmadı. kaldı gerçi: acıların çocuğu leonardo.
  seviliyor mu, sevilmiyor mu, bilmiyorum ama ödülleri çözdüğü ve dolayısıyla bir köpek gibi ödül peşinde koşan oyuncularca çokça tercih edildiği su götürmez.
 • tanımayanlar için tarifini vereyim: oscar, golden globes...vb ödül törenlerinde gecenin bir anında kameranın mutlaka gösterdiği, kilolu, suratında rahatsız edici bir tebessüm ve hafif asabi bir ifade olan, pis sakaldan biraz hallice bir sakalı olan kişi ta kendisidir. yapımcılığını üstlendiği filmlere bir bakın, hayatınıza ne derece sirayet ettiğini anlarsınız.
 • kırmızı halıların olmazsa olmazı marchesa markasının iki yaratıcısından biri olan huri-gillerden georgina chapman'ın görüntü itibarıyla evrimini tamamlamamış eşi. ödül alan aktörlerin konuşmalarında tanrıdan çok teşekkür topladığı söylenen bu abi, kadınlar için bir erkeği cazip kılan faktörlerin, görüntüyle nasıl da ilgisiz olduğunun bu yüzyıldaki kanıtıdır.
 • bu aralar işleri rast gitmeyen yapımcı-dağıtımcı. ödül sezonunda da eski performansından uzakta. bu yıl ne yapacağını merak ediyorum. önce rooney mara'lı mary magdalene'e oscar kampanyası yapacağını açıklamıştı ama filmi beğenmemiş olacak ki vizyon tarihini kasımdan mart sonuna şutladı. yerine benedict cumberbatch'li the current war'u koydu. lakin current war, tiff'te gösterildikten sonra epey kötü eleştiriler aldı. ha weinstein bu, kötü filmleri de aday göstertebiliyor ama bu yıl işi zor. elinde current war dışında wild river da var. lakin bu filmin eleştirileri karışık. yıllardır ertelediği, 1 eylülde vizyona çıkardığı tulip fever ise batmıştı. e sen yıllarca ertelersen o film batar tabii. bu yıl onun yılı değil, bu da sevindirici tabii, adamı zerre sevmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap