şükela:  tümü | bugün
 • (d. 19 mart 1952), abd'li film yapımcısı ve sinema filmi stüdyosu başkanıdır.

  26 yaşındayken miramax films şirketini kurdu. 2005 yılından beri erkek kardeşi bob weinstein ile weinstein company'nin başkanlığını yapıyor. flushing, new york'ta doğan harvey weinstein, kardeşi bob weinstein ile electchester'da büyüdü.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/harvey_weinstein
 • (bkz: casting couch)

  yalnız bir ayrımı iyi bilmek lazım, casting couch'a gönüllü gitmek ile zorla götürülmek farklı şeylerdir. bu adam 2.sini yapmışsa farklıdır, 1.sini yapmışsa farklıdır. adamla bile isteye yatıp da sonra taciz suçlamasında bulunan kaıdn haksızdır. muhtemelen bu nedenledir ki, 30 yıldır belki sayısız kadınla yatmasına rğamen, sadece tek tük bir kaç kişi kendisi hakkında taciz/tecavüz suçlamasında bulunabiliyor şu anda, ha gerçekten taciz/tecavüz ettiği her kadın için cezasını sonuna kadar çeksin, o ayrı, ama dediğim gibi, bu adam atıyorum 100 kadınla yattıysa, bunların 90'ı gönüllüdür, rızaları vardır. şimdi sesi çıkabilen de geriye kalan o 10 kadının sesidir. yoksa casting couch olayı sektörde ezelden beri bilinen bir şey zaten.
 • amerikan medyası an itibarıyla yıkılmakta ve her önüne gelen bu adamı yerin dibine sokmakta. anahaber bültenlerinin yarısından fazlasını bu adama ayırmış, gudubet suratını ekrandan gözümüze sokmaktalar.

  obama ailesiyle bir zamanlar fazla içli dışlı olmasına rağmen aktrislerin açıklamalarından sonraki ciddi ilk taşı obamalar attı, sonra clinton sonra da bütün medya.

  medya liberalleri de burdan vurmaya başladı, her kanalda hemen hemen şöyle altyazılar geçiyor:

  liberal hollywood niye bu zamana kadar bilip de sustu? hollywood ikiyüzlülüğü. vs vs.
 • taciz ettiklerinin arasında angelina jolie ve gwyneth paltrow 'un da bulunduğu, matt damon ve russell crowe 'un kendisi hakkındaki taciz haberlerinin yayınlanmasını önledikleri, suratından pislik akan tecavüzcü.

  edit: he bu arada kendisi kadınların en kadını, feminist geçinen hillary clinton 'a dolar yağdıran adamdır. millet clinton'a neden susuyorsun deyince dün akşam clinton açıklama yaptı 'aa ben bilmiyordum. verdiği paraları hayır kurumuna bağışlayacağım' diye saçmaladı.
 • adam hukuk stajı için gelen stajere de sarkmış, yanında çalışanlara da oyuncu olmak isteyenlere de 30unu geçmiş oturmuş kariyeri olana da.
  kısaca su testisi su yolunda de madem adamı aklayacaksın.
  lakin mesele o kadar basit değil. ismini vermeyen bir sürü kişi de var, hala, korkusundan. yazıyı okuyunca weinstein’ın “kadınların hayır’ı belki, belkisi evet, eveti kesinlikle evettir” fikrine sahip ve elindeki güçle bunları yapabilen bir adam olduğunu anlıyorum.
  woody allen’ın evlatlığının açık mektubuna rağmen hiçbir bok olmadığı ve tüm arkadaşlarının önüne yattığını görünce mesele kadınların orospuluğu değil erkeklerin ve erkeklik kültürünün yavşaklığıdır.
 • ah minnoslar. kaka harvey neler yapmis. taciz falan.

  lan her sikim hiyar diyene bir avuc tuzla kosuyorsunuz. show dunyasinin gercegidir bu. birak milyar dolarlik produktoru turkiyede siktiri boktan muzik sektoru bile boyle yurur. baldırı ciplak tiyatro yönetmenleri bile kizlari taciz eder. karsilik veren basrolu kapar.

  harvey weinstein belli ki birinin kuyruguna basmis eski defterler acilmis.

  yok kadin lobisi guclenmis de basin da destek veriyormuş da kadinlara.

  bitti simdi degil mi hollywood da taciz? artik cok korkacak prodüktörler. hayal dunyasinda yasiyorsunuz.

  he bu arada hic kendinizi kandirmayin o karilarin cogu siraya giriyor o tarz adamlari ayartabilmek icin.

  edit: suraya bir edit atayım da yanlış anlaşılmasın. karılar haketmiştir vs demiyorum. adam ciddi suçlar işlemiş cezası neyse çeksin. ama bu olay silsilesinin kadınların güçlenmesiyle falan ilgisi yok. herifin fişi başka yerden çekilmiş. hollywood a gelen kadınların yüzde 95 inin porno endüstrisinde end up ettiği düşünülürse kadınların bu tacizlere ve hatta tecavüzlere göz yumması maalesef sona ermez. hatta genişletelim sadece kadınlar da değil bir sürü erkek de ünlü olma sevdasıyla benzer maumelelere maruz kalıyor.
 • yalnız adamın denemediği kimse kalmamış.. o kadar mı dünya ayaklarının altında sandın be sapık herif
 • tek göz odadan gişe rekorları kıran filmler çeken bir prodüktör. eli güçlenince sadece abd değil başka ülkelerden kadınlar tarafından, taciz ve tecavüzle suçlanan şerefsiz. hatta meryl streep'in ona god diye seslenişini bile tv'de izlemiştim.he başka ülkelerde farklı kişiler çerçevesinde aynı durumlar söz konusu olabiliyor. bir arkadaşım tanıdığının aldığı ahlaksız teklifi (türkiye-şov dünyası) anlatınca hayli şaşırmıştım.
 • yıllar önce şu leş hollywood ortamlarında nadir sevdiğim adamlardan biri olan seth macfarlane bu herif hakkında şu "espriyi" sıkıştırmış araya oscar töreninde.

  https://www.youtube.com/watch?v=yixkegeevw8

  muhtemelen seth de o salonda izleyen herkes de olayların farkındaydı.
 • birkaç kadına daha tecavüz ederse abd başkanı bile olabilir.

hesabın var mı? giriş yap