şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ingiltere menşeili süper bir online kahve dükkanı. teferruatını kahvedelisi üstat yazsa daha iyi olur sanırım.
    http://hasbean.co.uk/
  • ara sira siparis veriyorum. steve diye bir eleman isletiyor burayi ve cok cana yakin biri. kendisi kahve gurusu, her ulkeye gider ciftciden birebire kahveleri alip satar. online magazasinda da cancanli paketler yerine steve ve ciftcilerle birlikte cekilmis fotograflar yer alir.

fiyat olarak da turkiye ile hemen hemen ayni (aldiginiz kahveye gore degisiyor tabi). taze kavrulmuls, ogutulmus ya da isterseniz yesil cekirdek haliyle de alabilirsiniz(kendiniz kavurmak istiyorsaniz).
  • gecenlerde bir siparis verdim, bekledim bekledim gelmedi tam ümidi kesmiştim ki bir iş gezisi dönüşü sabah yarı uykulu eve girmeye çalışırken kargo firması kapımda belirdi, allah'ım çocuğum olmuş gibi sevindim. kahveyi çekirdek olarak istedim, çekip içtiğim anın hayaliyle yaşıyorum birkaç gündür.
  • sumatra takengon gayon mountains double picked fully washed ürününü almaya kalkışacağım site, gezinirken hassas tartı, aeropress ve dripper filtresi de gördüm ve gün içerisinde siparişimi vereceğimi düşünüyorum.
  • sumatra kahvesi elime ulaşır ulaşmaz demlediğim ve demlediğim kahve bitmeden "bolivia finca canton uyunense teodocio mamani washed peaberry - roasted whole beans 250g " siparişini geçtiğim site. sumatra kahvesi 4.7 pound yani 17.39 tl ücretindedir. türkiye'de doğru kavrulmayan ve genelde bayat olan starbucks kahvelerine bile 19.25 veriyorken bu fiyat beni gayet memnun etmiştir. aslında bu fiyatlar yüzünden kendimi enayi gibi hissetmekteyim. ürün elime 7 günde ulaşmıştır ve 11 pound shipping maliyeti vardır. türkiye'de çok yüksek fiyattan satılan filtre kağıdı, aeropress gibi ürünleri buradan söylerek ekonomik olarak avantaj sağlayabilirisiniz.
  • benim gibi kahveyi içmek için değil de hayat tarzı haline getirip içen bir arkadaşım sayesinde yarım saat önce 4 çeşit kahvesi elime ulaştı. breakfast bomb ile başladım ilk izleminimim; damağımda yoğun bir kahve tadı bırakıyor dilin orta ve arka kısmında tadını en yoğun şekilde alabiliyorum. breakfast tarzı olduğu için daha yumuşak bir kahve bekliyordum ancak oldukça koyu hatta starbucks kahvelerinin en yoğunundan daha yoğun bir tadı var diyebilirim. çekirdekler fazla iyi kavrulmuş, onun ayrımını ilk yudumda yapabiliyorsunuz. ayrıca türkiye piyasasındaki tüm kahve çekirdeklerinden çok daha ucuz olması şaşırtıcı. teslim süresi ise takdire şayan, geçen hafta verdiğimiz sipariş haftası dolmadan elime ulaştı. kahve sevenler için alternatif olabilir. şimdilik bu kadar. ben içmeye devam edeyim. diğer çeşitler hakkında da yorumlarımı buradan editlerim.
  • (bkz: hasbinallah)
  • bendeniz türkiye'de 1 kg çiğ colombia çekirdeğini 50 tl'ye, hatta bazen kampanya vs. ile 30 tl'ye malederken, aynı kulvardaki bir kahve çekirdeğinin 1 kg'ını çiğ olarak bu siteden almaya kalktığım zaman 125 tl tutuyor.

belki arada kalite, lezzet farkı vardır. ama kesinlikle 2.5 kat fiyat oranına değecek bir fark olacağını düşünmüyorum. zaten tutarın 40 tl'si shipping ücreti olduğu için golü ordan yiyoruz.